Güncel Haberler

Esnafa kira müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uygulanan tedbirler sayesinde salgının hızının yavaşladığını ve pandemi döneminde açıkladıkları sosyal koruma kalkanına ek olarak kira düzenlemeleri yapacaklarını belirtti. İstanbul’dan Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Açılış Töreni ve Manisa-Akhisar Çevre Yolu Açılış Töreni ile canlı bir bağlantı kuran Erdoğan, ekonomiden dış politikaya pek çok konuda önemli mesajlar verdi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

‘PEYDER PEYNİ YÜKSELTECEĞİZ’

“Uyguladığımız tedbirlerle salgının artış oranını düşürdük. İnşallah vaka ve ciddi hasta sayısı hedeflediğimiz seviyelerin altına düştükçe sınırlamaları kademeli olarak kaldırmaya başlayacağız. Salgın döneminde milletimizin hiçbir üyesini gözetimsiz bırakmadık. 45 milyar lirayı milletimize ücretsiz olarak sunduk. Çiftçiyi, esnafı asla unutmadık. Ayrıca kira düzenlemeleri yapıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımız olarak muhtemelen kabine toplantımızdan kısa süre sonra açıklayacağız. Önümüzdeki ilkbahardan itibaren, salgın gerçekliği çerçevesinde her şeyi mümkün olan en iyi seviyeye getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

‘REFORMLARIN HAZIRLIKLARINDAYIZ’

Çıkış yolunun yatırım, üretim, ihracat ve istihdam olduğuna inanarak ülkemizi yeniden cazibe merkezi haline getirecek reformların hazırlıklarını sürdürüyoruz. Yasal ve idari reformlarla yeniden yapılandırılan küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi ilk 10’a yerleştirmeyi hedefliyoruz.

‘SUYU VERİMLİ KULLANMALIYIZ’

Su hayattır. Ülkemiz zengin su kaynaklarına sahip olmadığı için mevcut tesislerimizi en verimli şekilde kullanmamız zorunludur. Çok kurak bir yıl geçiriyoruz. Yağış oranlarının neredeyse yarı yarıya düştüğü bu dönemde su tasarrufuna hep birlikte dikkat etmemiz gerekiyor. Salgın tehdidi nedeniyle temizlik için su kullanımında önemli bir artış yaşandı. Şirketler ve vatandaşlar olarak el ele çalışan verimli ve ekonomik bir su yönetimine ihtiyacımız var.

‘AVRUPA’DAN İYİ, KATAR’DAN KÖTÜ’

Yatırım rengi olacak mı? Irka, dile, dine yatırım yapmak mümkün mü? Yatırım Avrupa’dan geldiğinde iyi ama Katar’dan geldiğinde kötü. Ve tabii ki üzerine bir kapak koymak. Bunun markası kim? CHP. CHP’nin bütün işi geçmişten bugüne onu engellemek oldu. Hiçbir zaman bir teşvik olmadı. Ülkenin çöküşünü sağlayarak, milletin gönlünü kazanarak alamadıkları desteği elde etmenin hesaplanmasında olan bu anlayış, giderek pervasız hale gelmektedir.

Uluslararası yatırımcılara savaş açanlar koruyucu bir kılıfla bu ülkenin ve milletin çıkarlarını gizlemeye çalışıyor. Hiçbir ülke sadece kendi geliri ve kaynakları ile büyük bir kalkınma hamlesini gerçekleştiremez. Türkiye’de durum farklı değil. Ülkemizde son 18 yılda cari fiyatlarla yaklaşık 508 milyar dolar kamu yatırımı yapılmıştır. Öte yandan aynı dönemde ülkemizdeki uluslararası yatırım tutarı 220 milyar dolardı. “

Manisa-Akhisar çevre yolu törenle açıldı

esnaflara haber kiralamak

Manisa-Akhisar Çevre Yolu Açılış Töreni’ne Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu katıldı. Bakan Karaismailoğlu’na Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hız eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu