Güncel Haberler

Eskişehir’de drone ile yaya geçidi denetimi

eskişehir'de drone ile yaya geçidi denetimi

Odunpazarı ilçesinin en işlek caddelerinden Vali Ali Fuat Güven Bulvarı üzerinde trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen 2 saatlik tatbikatta dronlar yardımıyla yaya geçidi kuralına aykırı araçlar tespit edildi. Kurallara uymayan 11 sürücüye 598 TL ceza uygulandı. Öte yandan kuralları çiğneyen sürücü sayısının fazla olması dikkat çekti.

“Lütfen herkes kurallara uyun”

Bazı sürücüler süreci durdurduğu ve ihlal ettiklerini inkar etse de, bazı sürücüler uygulamayı yerinde buldu ve hatalarını kabul etti. Hatasını itiraf eden sürücülerden Berkay Adalı, normalde kurallara uyduğunu ancak dikkatinden kaçtığını belirterek, “Bu doğru, normalde uyuyorum. Özellikle Doktorlar tarafında. Ama burada, açıkçası, pek dikkat etmedim. Yerinde buluyorum. Ben de uzun süre yurtdışında yaşadım. Çok rahat takip ettiğim bir kuraldı. Ama bir yaya görmedim, “dedi.
Hatasını itiraf eden Murat isimli bir başka sürücü de hızlı olmadığını ve yaya geçidi kuralı dışında tüm kurallara uyduğunu ancak yayanın geçip geçmeyeceğinden emin olmadığı için kuralı ihlal ettiğini söyledi. Geçmememiz gereken yerden geçtim, yol vermek zorunda kaldık. Son anda fark ettim. Fazla hızım yoktu, zaten 50 kilometre gidiyordum. Hız kurallarına uydum, her zaman emniyet kemerimi taktım. Ama yaya ayaktaydı, o anda görmedim diyebilirim. Lütfen herkesin kurallara uyması çok önemli ama bunu son anda fark ettim ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu