Güncel Haberler

Eski eşi dehşeti yaşattı, polis kurtardı… ‘KADES olmasaydı belki burada olmazdım’

Memurevleri Mahallesi Muratpaşa ilçesine bağlı Turgut Reis Caddesi üzerinde 4 katlı bir apartman dairesinde oturan Rus asıllı Türk vatandaşı Ayşe Kasanova, eski eşinin anne ve babasının 7 yaşındaki kızıyla birlikte yaşadığı eve, evi olduğu için gitti. tadilattan geçiyor.

Eski eşi Alper TA (40), Ayşe Kasanova’nın ailesinin evinde olduğunu öğrenmesinin ardından Cumartesi akşamı saat 21.30 sıralarında tabancayla eve gitti. Alper TA’nın geldiğini gören Kasanova, daha önce telefonuna yüklediği KADES’i açarak yardım düğmesine bastı.

Telefonun konum bilgilerinden adres tespit edildikten 3 dakika sonra polis ekipleri adrese gelerek Alper TA’yı gözaltına aldı. Kasanova ayrıca, polisin evinin önündeki operasyon hazırlıklarını ve Alper TA’nın gözaltına alınmasını cep telefonundan kaydetti.

‘CADES OLMADAN BURADA OLMAYACAĞIM’

Uygulamayı nasıl kullandığını ve yaşadığı korku dolu anları anlatan Ayşe Kasanova, boşandığı eşinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve sürekli kullandığını iddia etti.

Bıçakla tehdit edildiğini ve sürekli rahatsız edildiğini iddia eden Kasanova, askıya alınma kararı verdiği gün KADES uygulamasını polis ekiplerinin yardımıyla telefonuna indirdiğini söyledi. Alper TA’nın silahla hedef aldığını ancak kaçıp uzaklaştığını anlatan Ayşe Kasanova, “Silahı görünce kaçtım ve içeri girdim. Hemen KADES kullandım. Yakında polis geldi. Bu kadar kısa sürede geleceklerini tahmin etmemiştim. “Normalde ulaşmak biraz daha uzun sürer ve polis de meşgul olduğu için polisin gelmesi biraz daha uzun sürer, ancak bununla hemen geldiler.”

KADES sayesinde hayatta olduğunu ifade eden Ayşe Kasanova, “Başvuru olmasaydı belki şu anda burada olmazdım. Kısa sürede gelip beni kurtardılar. Kişiyi de gözaltına aldılar ”dedi.

eski karısı korkmuştu, polis kurtardı ... 'kades olmasaydı belki burada olmazdım'

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu