Güncel Haberler

Eski bakanlardan Nevzat Ayaz son yolculuğuna uğurlandı

Zincirlikuyu Mezarlığı’na getirilen Nevzat Ayaz’ın Türk bayrağına sarılarak cenazesi, Zincirlikuyu Camii’nin avlusundaki koltuğa polis omzuna taşındı.

Cenaze öncesi Ayaz’ın eşi Sacide Ayaz, kızları Nesrin Öztemur ve Tülin Birol taziyeleri kabul etti. Eski içişleri bakanlarından Mehmet Ağar, Sacide Ayaz’a başsağlığı diledi.

eski bakanlardan nevzat ayaz son yolculuğuna uğurlandı

Cenaze namazında Mehmet Ağar’ın yanı sıra Ayaz’ın akrabaları, özellikle damat ve torunları sosyal mesafe kuralını izledi. Dua öncesi don için dua edildi.

Namazın ardından polisin omuzlarında cenaze aracına taşınan Ayaz’ın cesedi Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile mezarlığına defnedildi.

eski bakanlardan nevzat ayaz son yolculuğuna uğurlandı

Mehmet Ağar, cenaze töreninin ardından yaptığı açıklamada, Ayaz’ın Türk idare ve polis hayatındaki görevlerine iz bırakan bir kişi olduğunu söyledi.

Ayaz’ın valilik görevinden sonra iki önemli bakanlıkta göreve geldiğini hatırlatan Ağar, kendisiyle genç yaşta çalıştıklarını vurguladı.

eski bakanlardan nevzat ayaz son yolculuğuna uğurlandı

“İstanbul Valisi iken şube müdürü ve emniyet müdür yardımcısı olarak ondan çok şey öğrendik. Devlet adabı, görgü, tavır, davranış, hizmete bağlılık, vatandaşa saygı ve sevgi, millete ve devlete sonsuz sadakatle hizmet etme heyecanı gibi çok önemli nitelikleri öğrendik. ” dedim.

eski bakanlardan nevzat ayaz son yolculuğuna uğurlandı

Rahmetli Ayaz’ın cesur, kararlı, dürüst, dürüst, astlarına saygılı, insan ilişkileri iyi ve nerede duracağını bilen biri olduğunu kaydeden Ağar, “Çok güzel bir aile hayatı vardı, şerefli bir hanımefendi, Allah sana uzun ömür versin . Hakikaten önemli bir kayıp ama işte koronavirüs tabii… Bugün kalkıp geldik çünkü şartlar ne olursa olsun büyük bir sadakat borcumuz var. Sanırım huzur içinde gitti. Aklı asla geride kalmadı. Allah ona rahmetini kaçırmasın, sevdiklerine, geri kalanına ve tüm meslektaşlarımıza sabır diliyorum. “ifadeleri kullandı.

eski bakanlardan nevzat ayaz son yolculuğuna uğurlandı

Tören alanında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları Bedrettin Dalan, Milli Savunma Bakanlığı ve çok sayıda STK yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu