Güncel Haberler

Eşinin öldüresiye dövdüğü kadının komşuları konuştu: Bu ilk kez değil

Olay, 29 Eylül gecesi Alanya’nın Güllerpınarı Mahallesi’nde bir apartman dairesinde meydana geldi. Apartman sakinleri polisi aradı ve komşuları RO’nun daha önce şiddet uygulayan kocası Halime O.’yu dövdüğünü bildirdi. İhbar üzerine adrese gelen ekipler RO’dan kapıyı açmasını istedi. Ancak RO kapıyı açmayı reddetti ve polise hakaret etti. Halime O. ve 2 çocuğu yardım için çığlık atınca polis, savcının izniyle eve balkondan girdi.

kocasının döverek dövdüğü kadının komşuları: bu ilk değil

Uzun süre bağıran ve tehdit eden RO gözaltına alınırken, Halime O. kanlar içinde bulundu. Ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Halime O., aldığı ağır darbeler nedeniyle iki kez ameliyat olmak zorunda kaldı.

kocasının döverek dövdüğü kadının komşuları: bu ilk değil

Tedavisi tamamlandıktan sonra ailesi tarafından şehir dışında görülen Halime O., bir sonraki duruşmada ifade verecek. O akşam eve gidip kocasını cam parçaları ve demir sopayla yaralayan RO, götürüldüğü mahkemece tutuklandı. Dün Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında eşine şiddet uygulamadığını iddia eden RO, “Kendisi yaptı. “Ben hiçbir şey yapmadım” dedi.

‘ÇOCUKLAR BİZİ KURTARIRDIR’ kocasının döverek dövdüğü kadının komşuları: bu ilk değil

Halime O.’nun komşuları olayla ilgili DHA’ya açıklama yaptı. Bu olayın ilk defa yaşanmadığını belirten TB, “Kadın kapıyı içeriden kilitledi, eşi diğer balkona atladı ve oradan kadına saldırdı. Diğer kapıdan saldırdı. Kadın kapıyı açmayınca pencereyi kırdı ve kapıyı açtı. Kadına gözlükle saldırdı ve bağırdı. Çocuklar ‘Yardım edin, kurtar bizi polisi arayın’ diye bağırıyorlardı. Sonra polis geldi, polise ne hakaret ne de küfürde bulunsun, aklınız durur. Ambulans geldiğinde kadın çocuklarla birlikte kana bulandı. Kocası evin önüne oturdu ve polise küfretti. Polis sabırlıydı ”dedi.

1 hafta önce eve geldi ve karısına bağırdı kocasının döverek dövdüğü kadının komşuları: bu ilk değil

Bu tür şiddetin daha önce sık sık yaşandığını belirten TB, olaydan bir hafta önce aynı bağırışları yaşadıklarını belirterek, polisin tekrar gelip, “Polis aldı. Karısına ve çocuklarına kızgındı. Sanırım o adam uyuşturucu aldı ”dedi.

‘DEMİR ÇUBUK, CAM PARÇALARI İLE ÜNLENDİ’ kocasının döverek dövdüğü kadının komşuları: bu ilk değil

Halime O.’nun bir diğer komşusu ME, şunları söyledi:

Son olayda uzaklaştırılmış olmasına rağmen yine evi rahatsız ediyor ve eşine ‘Seni ararım’ diye bağırıyordu. Kadın ‘aramayacağım’ diyordu. Sonra balkona kilitlediğinde, bir balkondan diğerine atlayarak hangi kapının açık olduğunu kontrol etti. Zaten şiddetli bir insandı. Polise göre uyuşturucu kullandığı tespit edildi. O gün çığlık attı ve yine camı kırdı. Kadın kapıyı tekrar kilitlemeye çalıştığında bileğine bir bardakla vurdu. Kadın kaçmaya çalışırken kapıyı açtı ve içeriye vurdu. Sonra balkona çıktı ve demir bir çubuk alıp onu odada dövdü. Kadının her yerine kan fışkırıyordu. O sırada polis geldi, kapıyı maalesef açamadılar. Polisi, balkon kapısının açık olduğu konusunda uyardım, bu arada kadın ve çocukların adamın içeri girmemesi için odanın kapısına bir dolap çekmeleri. Kadın çok büyük bir şok içindeydi. Polisler geldiğinde adam başını kapıya dayadı, ‘Astımım var. Hiç bir şey yapmadım. Gitmek istiyorum. Beni bırakın, kapıyı açmayacağım ‘diye bağırıyordu. Sonunda polis kapıyı kırdı. Onu etkisiz hale getirdiklerinde çok bağırıyor ve küfrediyordu. ‘Bende 3 milyon TL var, seni öldüreceğim’ diye bağırıyordu. Polis onu etkisiz hale getirdi. Savcının kadını almasını beklediler. Basından ve polisten öğrendiğimiz gibi, iyileştikten sonra ailesi onu götürdü. Ertesi gün, başını almak için kocasını kelepçeli olarak eve getirdiler. Umarım bir daha çıkmaz. “

‘KADINLARIN ALINDIĞI SOĞUTMA EVİ ÖNÜNDE’ kocasının döverek dövdüğü kadının komşuları: bu ilk değil

Olayın ardından Halime O.’nun çocuklarıyla kaldığı eve gelen RO’nun annesinin kan lekelerini temizlediğini anlatan ME, şunları söyledi:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu