Güncel Haberler

Eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü! Cezası belli oldu

Olay, 9 Temmuz 2019 tarihinde Seyhan ilçesine bağlı 2000 Evler Mahallesi’nde 12 katlı bir apartmanın 11. katında meydana geldi. Jandarma Astsubay Çavuş Ertuğrul Güçlü, 4 aylık eşi Büşra Güçlü ve onun evine gitti. kayınpeder Cemal Ünlükıraner. Burada çıkan tartışmada Ertuğrul Güçlü, eşi Büşra Güçlü ile eşinin babası Cemal Ünlükıraner ve annesi Sultan Ünlükıraner’i beylik tabancasıyla vurdu. Olay yerinde genç kadın ve babası hayatını kaybederken, 41 gün sonra kaldırıldığı hastanede annesi Sultan Ünlükınar hayatını kaybetti. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Ertuğrul Güçlü, sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklandı.

Önceki duruşmada “pişmanım” dedi

Eşini öldürmekten iki müebbet hapis ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilen Ertuğrul Güçlü’nün davası 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Güçlü, davanın ikinci duruşmasında “Her şey bir anda oldu. Nasıl böyle bir suç işlediğimi hala bilmiyorum. Pişmanım ”dedi.

EŞİNİN GEREKÇESİNDE SÜRÜCÜ İNDİRİMİ

Tutuklu sanık Ertuğrul Güçlü, koronavirüs önlemleri kapsamında cezaevinden SEGBİS ile dünkü karar duruşmasına katıldı. Mahkeme heyeti, kayınpederi ve kayınvalidesi Güçlü’yi iki ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Eşi Büşra Güçlü’nün olay gecesi kendisine defalarca küfrettiğini iddia eden Güçlü, haksız tahrik indirimiyle ‘karısını öldürme’ suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

karısını, kayınvalidesini ve kayınpederini öldürdü!  ceza belirlendi

“EŞSİZ BİR SÜRÜCÜ İNDİRİMİNİN KALDIRILMASINI TALEP EDECEĞİZ”

Ünlükıraner ailesinin avukatı Süleyman Kelebek, sanık Ertuğrul Güçlü’nün eşini öldürme suçundan haksız tahrik indiriminden yararlanmasının doğru olmadığını söyledi. Bir ailenin soğukkanlılıkla yok edildiğini belirten Kelebek, “Dosyayı temyize götürüp eşe yapılan haksız tahrik indiriminin kaldırılmasını talep edeceğiz. Umarım bu karar temyiz mahkemesinde değiştirilir ve adalet tam olarak yerine getirilir ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu