Güncel Haberler

Eşi sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu: Düşmem diyordum, o tongaya düştüm

Mahalle’de yaşayan emekli öğretmen Salih K.’yi öğle saatlerinde kimliği belirsiz kişiler aradı. Dolandırıcılar emekli öğretmene FETÖ terör örgütünün tüm kimlik bilgilerini ele geçirdiğini ve düzeltmek istediklerini ve paranın kendi hesaplarına yatırılması gerektiğini söyledi.

karısı sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu: düşmem dedim, o maşaya düştüm

Salih K., dolandırıcıların verdiği hesap numarasına bankanın 58 bin lirasını gönderdi. Salih K.’nin eşi Zerrin K. durumdan şüphelenerek polise haber verdi. Hızla harekete geçen Erbaa polisi, ilçedeki tüm ATM ve banka şubelerinde Salih K.’yi bulmak için çalışma başlattı.

karısı sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu: düşmem dedim, o maşaya düştüm

Ayrıca Salih K.’nin çalıştığı bankalarla temasa geçen polis, hesaplarını bloke etti. Salih K.’nin aracıyla Niksar ilçesine gittiğini belirleyen polis ekipleri, Niksar’da dolandırıcıların hedefi olan emekli öğretmeni bulup Erbaa ilçesine getirdi. Dolandırıcıların kendilerine gönderilen 58 bin liradan sadece 2 bin lirayı polis ekiplerinin hesaplarına koyduğu blokajla çekebildikleri öğrenildi.

‘DÜŞMEYECEĞİM’ DİYORUM, O TONGAYA’YA DÜŞECEK ‘ karısı sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu: düşmem dedim, o maşaya düştüm

Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Salih K., “Düşmem diyordum, o maşaya düştüm. Onlar çok profesyoneller. Türkçe telaffuzu çok iyi olan insanlar. Nasıl düştüğümü bilmiyorum Bana ‘Tüm kimlik bilgileriniz FETÖ örgütünün elinde, biz hallederiz’ dediler. Para işine nasıl girdiler, nasıl yaptım, nasıl kandırdım anlamıyorum. Şaşırdım. “Bankadaki hesaplarımı durdurdular” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu