AktüelMersin Haber

Esenli meydanında çalışmalar hızlandı

Akdeniz Belediyesi, Esenli Mahallesi sakinlerinin düğün, nişan, sünnet, festival ve toplantı gibi farklı etkinliklerini düzenleyebilecekleri, içinde bir park ile Atatürk Büstünün yer alacağı çok amaçlı meydan çalışmasına hız verdi.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Esenli Mahallesi sakinlerinin talebi ve Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak’ın talimatı üzerine, ilçeye bağlı kırsal mahallelerden biri olan Esenli’de başlayan meydan çalışması aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, tesviye çalışmasını bitirdikleri alanın betonunu dökmeye ve çevre düzeltmelerini yapmaya başladı. Sadece beton dökülen alan bin 300 metrekarelik bir yüzölçümüne sahip olacak. Meydan tamamlandığında mahalle sakinleri, düğün, nişan, sünnet, festival ve toplantı gibi etkinliklerini bu meydanda düzenleyebilecek. Bittiğinde meydanın içinde ayrıca Atatürk Büstü ile çocuklar için bir park da yapılacak.

“Bittiğinde çok güzel bir meydan olacak”

Çalışmaları memnuniyetle takip eden ve meydan çalışmasının tamamlanmasını sabırsızlıkla bekleyen mahalle sakinleri, Başkan Gültak ve fen işleri ekiplerine teşekkür ettiler. Esenli Mahallesi Muhtarı Feyyaz Görgülü, alandaki çalışmaların hızla sürdüğünü ifade ederek, “Bittiğinde çok güzel bir meydan olacak inşallah. Mahalle olarak büyük eksikliğini ve ihtiyacını duyduğumuz bir hizmetti. Talebimizi dikkate alıp bize bu alanı kazandıran ve mahallemizin ihtiyacını duyduğu diğer hizmetleri sağlayan Başkanımız Gültak ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Üzüm festivalimizi de meydanda yaparız”

Mahalle sakinlerinden emekli imam Şeref Sarı ise “Burası; devasa kayalar ve taşlarla dolu olan eski, kurumuş bir dere yatağı idi. Sağ olsun Gültak başkanımız, bizlere çok güzel bir köy meydanı kazandırmış olacak. İnsanlarımızın düğününü yapabilecekleri bir yerleri bile yoktu. İlerleyen zamanda üzüm festivalimizi de bu meydanda yapacağız. Yollarımızı yenileyen Başkanımız Gültak, mahallemize bir sağlık kabini de kazandırdı” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu