Güncel Haberler

Eşcinsellik karşıtı vekil, eşcinsel seks partisinde basıldı

Belçika medyasına göre, saat 22.00 ile 06.00 arasında sokağa çıkma yasağının uygulandığı Brüksel’de, polis geçen Cuma akşamı, yasağa rağmen şehir merkezindeki Steenstraat’ta yetkisiz bir partinin düzenlendiğine dair bir uyarı aldı.

Polis karakoluna yakın bir gey barın birinci katında düzenlenen yasadışı bir olayı sona erdirmek için binaya giren polis, çoğu çıplak olan gay seks partisi düzenleyen 25 kişiyle karşılaştı.

Eşcinsel seks partisine katılanlar arasında, LGBT karşıtı görüşlerinden ötürü eleştirilen Avrupalı ​​milletvekili Jozsef Szajer ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın partisi üyesi iki üst düzey Avrupa Birliği (AB) diplomatının olduğu ortaya çıktı. son günlerde.

Kaçmaya çalıştı

Seks partisine yapılan baskının ardından yakındaki bir kanalizasyon borusundan pencereden atlayarak kaçmaya çalışan Macar siyasetçi, polis tarafından yakalandı.
Kaçarken elinde hafif yaralanan Szajer’in sırt çantasında uyuşturucu bulunduğu belirtildi.

Kimlik kartının olmadığını söyleyen Jozsef Szajer, polis tarafından gözaltına alındığında diplomatik dokunulmazlığa sahip olduğunu belirterek karara itiraz etti.

AP’de çoğunluğu elinde tutan muhafazakar Avrupa Halk Partisi (MEP) üyesi Macar siyasetçi, Brüksel’deki “özel partiye katıldığını” kabul ederek Salı günü bir açıklama yaptı.

Szajer, “Ben partideydim. Polis kimlik istedi. Yanımda kimlik kartım olmadığı için AP üyesi olduğumu söyledim. Polis sözlü olarak uyardı ve beni evime götürdü ”dedi.

Brüksel Savcılığı, AP üyesi Szajer’in de çantasında uyuşturucu bulunduğunu bildirdi. Macar milletvekili hakkında uyuşturucu bulundurmak ve koronavirüs önlemlerini ihlal etmek suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Szajer, ilacın kendisine ait olmadığını savundu. Olayın ardından polise test yaptırdığını söyleyen Sazjer, uyuşturucu hapını kimin koyduğunu bilmediğini iddia etti.

Özür diledi ve istifa etti

Eşinden, ailesinden ve seçmenlerinden özür dileyen Macar siyasetçi, AP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Davranışının sorumsuz olduğuna dikkat çeken Szajer, “Covid-19 kısıtlamalarını ihlal ettiğim için pişmanım. Cezam ne olursa olsun, ben iyiyim. “Milletvekili olarak istifa ettim ve siyasi ve kişisel sonuçları aldım.”

Avrupa Parlamentosu’ndan bir yetkili, “Herhangi bir seks partisine katılmakta yanlış bir şey yok, ancak bu tür faaliyetler koronavirüs önlemleri kapsamında yasaklanıyor. Meclis dokunulmazlığına sahip olmak hiç kimseye hukuka aykırı hareket etme hakkı vermez ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu