Güncel Haberler

Erzurum ve Kars’ta yoğun sis

erzurum ve kars'ta yoğun sis

Geçtiğimiz yıllarda Doğu Anadolu Bölgesi’nde şiddetli kış soğuğunun yaşandığı Aralık, bu yıl şaşırtıcıydı. Kar yağışının az olduğu bölgede hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde. Meteorolojiden alınan verilere göre bölgedeki en düşük sıcaklıklar dün gece 0 ve üzerinde gerçekleşti. Muş 4,5 derece ile bölgenin en sıcak şehri olurken, en düşük sıcaklık 3,7 ile Iğdır’da oldu. Meteorolojik ölçümlere göre bölgede dün gece ölçülen en düşük sıcaklıklar şu şekilde oldu: Ağrı 2.9, Ardahan 0.3, Erzincan 1.7, Erzurum 0, Iğdır 3.7, Kars 0, Muş 4.5.

ERZURUM KARDEŞTEN GÖRÜNMÜYOR

Yöre halkı tarafından ‘kara kış’ olarak adlandırılan Aralık ayında Erzurum’da hava sıcaklıkları mevsimlik normların üzerinde. Vatandaşlar, en düşük hava sıcaklığının Aralık ayında 0 derece olmasına da şaşırıyor. Kar yağışının ardından yaşanan ısınma, şehir merkezinde yoğun sise neden oldu. Görüş mesafesinin 10 metreye indiği şehir merkezinde sürücüler zor anlar yaşadı. 3.271 metre yüksekliğindeki Palandöken Dağı, sis nedeniyle görünmez hale geldi.

KARS’TA SİS ETKİLİ

Kars’ta şehir merkezindeki kar yağışının ardından hava sıcaklıkları mevsim normlarının üzerinde. En düşük hava sıcaklığının 3 derecede ölçüldüğü şehirde sis etkili oldu. Karın ve buzun eridiği Kars’ta sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 10 metreye düştü. Sis nedeniyle oluşan donlar ilginç görüntüler yarattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu