Güncel Haberler

Erzurum, Ardahan ve Ağrılılar güne karla uyandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün doğu bölgeleri için uyardığı kar yağışı geceleri Erzurum’da başladı. Zaman zaman yağışlarla birlikte şehir merkezi bembeyaz oldu. Kar kalınlığının 5 santimetreye yakın olduğu Erzurum’da iş makineleri karla kaplı yolları temizledi. Ekipler, Yakutiye Medresesi ve Lalapaşa Camii’nin bulunduğu kent meydanındaki karı da temizledi. İşe gitmek için evlerini terk eden vatandaşlardan Ercan Özoltulular, “Erzurum bu yıl önceki yıllara göre daha az kar yağdı” dedi.

erzurum, ardahan ve ağrılılar güne karla uyandı

BUZA KARŞI TUZLADILAR

Ardahan’da kar yağışı da etkili oldu. Gece başlayan kar nedeniyle vatandaşlar evlerinin önünü temizlerken, iş makineleri sokaklarda ve sokaklarda çalıştı. Şehir merkezinde, yaklaşık 3 santimetre karı temizleyen belediye inşaat makineleri, buza karşı yollara tuz serpti. Ağrı’da kar yağışı da etkili oldu. Şehir merkezini kaplayan kar, belediye ekipleri tarafından temizlendi.

YÜKSEK KESİMLERDE KAR YAĞMALISI

Muş’ta şehir merkezinde yağmur yağarken, yüksek kesimlerde kar yağıyordu. Kurtik Dağları’nın yüksek kesimleri karla kaplıyken, 2.490 rakımlı Çavuştepe mevkii bembeyaz oldu.

HAVA SOĞUK

Kar yağışından etkilenen Doğu Anadolu Bölgesi’nin birçok yerinde hava sıcaklıkları önemli ölçüde azaldı. Sıfırın altında 7,2 ile Ardahan, bölgenin en soğuk şehri oldu.

Erzurum eksi 4,7, Kars eksi 3,2 ve Ağrı eksi 2,9 ile en soğuk iller arasında yer aldı. Iğdır 3,1 ve Erzincan 2,5 ile bölgede hava sıcaklığının en yüksek olduğu iller oldu.

erzurum, ardahan ve ağrılılar güne karla uyandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu