Güncel Haberler

Erdoğan’dan Hak ve Özgürlükler Hareketi’ne kutlama mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Haklar ve Özgürlükler Hareketi Kongresi’ne video mesaj gönderdi.

Katılımcıları selamlayan ve kongreye nazik daveti için teşekkür eden Erdoğan, davete cevap veremese de gönlünün katılımcıların yanında olduğunun bilinmesini istedi.

Kongrenin başarılı geçmesi ve Bulgaristan’da yaşayan vatandaşlara başarılar getirmesini ümit eden Erdoğan, delegelerin iradesiyle atanacak başkan başta olmak üzere tüm kardeşlere başarılar diledi.

Bu yıl salgın nedeniyle birçok olay hem Türkiye’yi hem de tüm dünyayı etkiliyor “online” olmak zorunda olduklarını açıklayan Erdoğan, “Bulgaristan’da sevgili dost Başbakan Borisov liderliğinde koronavirüsle mücadelenin istikrarlı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz. Türkiye, biz bu süreçte, ‘gerçekten de yardıma muhtaç arkadaş dosttur’ desteğini en iyi anlayışımızla dost ve kardeş insanlara sunuyoruz. ”Dedi.

Bundan sonraki en kritik dönemin patlak vermesini dile getiren Bulgaristan ve Türkiye’ye tıbbi yardımın yanı sıra, bu vesileyle salgın koronavirüste yakınlarını kaybeden yurttaşlara taziyelerini sundu ve Bulgar komşularına başsağlığı diledi.

Bu salgının dayanışma ve paylaşımın önemini bir kez daha hatırlattığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Birlik ve dayanışma, siyasi mücadeleden hak ve özgürlükleri genişletme çabalarına kadar her alanda başarının anahtarıdır. Bulgar demokrasisinde önemli bir yer edinen Haklar ve Özgürlükler Hareketi’nin yeni dönemde daha kapsayıcı ve kucaklayıcı bir anlayışla yoluna devam edeceğine inanıyorum. Bulgaristan Türkiye olarak aramızdaki iyi komşuluk, dostluk ve ittifak ilişkileri temelinde yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Sözlerimi bu düşüncelerle bitirirken, nazik davetiniz için tekrar teşekkür eder, kongremizin başarılı geçmesini dilerim. Bulgaristan’da yaşayan tüm akrabalarımıza ve tüm Bulgaristan’a şahsen sevgi ve saygılarımı sunuyorum. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu