Güncel Haberler

Erdoğan, Zafer Geçidi Töreni için Azerbaycan’a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Aralık’ta Bakü’de düzenlenecek Zafer Geçit Töreni’ne katılmak üzere bugün Azerbaycan’a gidecek.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davetlisi olarak 9-10 Aralık tarihlerinde Azerbaycan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Ziyaret, Azerbaycan’ın 27 Eylül’de Ermenistan’ın başlattığı saldırılara karşı işgal altındaki toprakları kurtarmak için gerçekleştirdiği operasyonun başarıyla tamamlanmasını ve iki ülkenin şanlı zaferini kutlamak için bir vesile olacaktır. Bir millet, iki devlet “esas alınır.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Aralık’ta Bakü’de düzenlenecek Zafer Geçit Törenine katılacak.

Ziyaret çerçevesinde yapılacak görüşmelerde Azerbaycan’ın haklı davasının uluslararası platformlarda peşine düşmek için atılabilecek ortak adımlar tartışılacak. İki kardeş ülke arasındaki mevcut işbirliğinin daha da güçlendirilmesi noktasında ortaya çıkan yeni fırsatlar da değerlendirilecektir.

Güncel uluslararası ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak ziyarette, ikili ilişkilerin akdi temeline önemli katkılar sağlayacak çeşitli anlaşma ve mutabakat muhtıralarının da öngörülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu