Güncel Haberler

Ek bina için açılan çukurda heyelan oldu, Kumluca Devlet Hastanesi Acil Servisi boşaltıldı

Acil servis önündeki duvarların çatladığı ve bazı beton blokların havada asılı kaldığı görüldü. Acil servisler ana binanın poliklinik girişinden sağlanırken, ana binanın poliklinik bölümüne AFAD tarafından çadır kuruldu. Girişler bu çadırdan yapılmakta ve polikliniklere yönlendirilmektedir. Heyelanda inceleme yapan Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, çözüm bulunacağını ve sorunun bir an önce çözüleceğini belirtti.

ek bina için açılan çukurda heyelan meydana geldi, kumluca devlet hastanesi acil servisi tahliye edildi

FİNİKE’DE FIRTINA VE YAĞMUR ETKİLİ OLDU

Antalya ve ilçelerinde birkaç gündür devam eden yağışlar Finike’de de etkili oldu. Finike Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre 13-14 Aralık tarihlerinde metrekare başına toplam 151,5 kilogram yağış düştü. Zaman zaman artan fırtına sırasında denizdeki gelgitler nedeniyle su seviyesi yükseldi ve limana taştı. Fırtınanın etkisiyle yükselen dalgalar deniz kenarındaki istinat duvarları aşılarak yola atıldı. İlçe merkezinden denize akan Akçay ve Karaçay derelerinin su seviyesi dalgaların yeniden yükselmesi sonucu yükselmiş ve taşma noktasına ulaşmıştır.

DSİ yetkilileri, yaz döneminde su baskını riskine karşı derelerin temizlendiğini, su akışını etkileyecek herhangi bir engel bulunmadığını, ancak fırtına ve dolayısıyla su seviyesi nedeniyle denize geri akan suyun arttı.

Şiddetli yağmurlar ve fırtınalar sera ve portakal üreticilerini de tedirgin etti. Bazı bölgelerde portakal ve nar bahçeleri sular altında kaldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT ekipleri, üreticilerin bildirimi üzerine su kesintilerinin sel riskine karşı temizlenmesi için çalışma başlattı.

ek bina için açılan çukurda heyelan meydana geldi, kumluca devlet hastanesi acil servisi tahliye edildi

MANAVGAT’TA ŞİDDETLİ RÜZGAR ARAÇLARI

Manavgat ilçesinde dün gece etkili olan yağmur, bugün yerini şiddetli rüzgarlara bıraktı. Manavgat’ın en işlek caddelerinden Aşağı Hisar Mahallesi Hisar Caddesi’nin yol kenarındaki ağaç, kuvvetli rüzgar nedeniyle gövdesinden çatlayarak 13.30’da yola düştü. Olay yerine gelen Manavgat Belediyesi Bilim Dairesi ekipleri, devrilen ağacı yoldan kaldırdı. Manavgat’ın Kavaklı İlçesi’nde bulunan Kavaklı Mezarlığı’nda bulunan bir ağacın yoldan düşürüldüğü ve belediye ekipleri tarafından kaldırıldığı belirtildi.

ek bina için açılan çukurda heyelan meydana geldi, kumluca devlet hastanesi acil servisi tahliye edildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu