Güncel Haberler

Edirne’de, sokağa çıkma kısıtlaması öncesi vatandaşlar pazarda yoğunluk oluşturdu

edirne'de sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar pazara yoğunlaştı

Geçtiğimiz hafta başlatılan sokağa çıkma yasağı kısıtlamaları, her cumartesi, cuma günü halk pazarında ” diye yeniden tesis edildi. Kısıtlama öncesi mutfak alışverişi yapan vatandaşlar, çarşıda yoğunlaştı. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen C vitamini açısından zengin yiyeceklere yönelen vatandaşlar, portakal ve mandalina gibi meyveler satın aldı.

Borsa esnaflarından Ramazan Yerlisu, “Hafta sonu yasak nedeniyle bugün bir tezgah açtık. Normalde daha kalabalıklaşır. Bu yasaklar yüzünden. Genellikle meyve alırlar. Özellikle koronavirüse karşı korunmak için C vitamini deposu oldukları için mandalina gibi meyveleri tercih ediyorlar. “Bankları elimizden geldiğince doldurmaya çalışıyoruz”.

‘DOĞAL BESLENMEYE BAKIYORUZ’

Alışveriş için pazara gelen Tamer Kıvrak, genellikle meyve almaya özen gösterdiğini belirterek, “Muz, mandalina, portakal gibi meyveler alıyorum. Koronadan korunmak için çocuklarımıza vitamin alıyorum. İki çocuğum var. Elimizden geldiğince doğal beslenmelerine özen gösteriyoruz ”dedi.

Ailesiyle haftada 5 kilo meyve tükettiklerini söyleyen İsmail Göktan, “C vitamini olduğu için çocuklar tüketsin diye alıyorum. Evde hazır oldukları bu dönemde sağlıklarını korumalarını sağlamaya çalışıyoruz. Normalde okul zamanı fırsatları yoktur. Onları evdeyken bu tür vitamin bazlı yiyeceklerle korumaya çalışıyoruz. “Ailemiz biraz kalabalık olduğu için haftada neredeyse 5 kilo meyve tüketiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu