Güncel Haberler

EBRD’den Türkiye açıklaması

Gayrimenkul sektörüne yön veren tüm paydaşlar ile sektörün üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği, deneyim ve yeni trendlerin paylaşıldığı RE360 Büyük Gayrimenkul Buluşması’nın dördüncüsü online olarak devam ediyor. “Avi Alkaş Yönetim Sektörü ve Yatırımcılar Paneli” programı kapsamında düzenlenen Stepanova, Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe yabancı yatırımcılar için son derece cazip bir pazar olduğunu ve Kovid-19 salgınının bu çekiciliğini sürdürmeye devam ettiğini söyledi.

Yabancı yatırımcıların döviz kurunun Türkiye için önemli bir fırsat olduğunu anlatan Stepanova, gayrimenkulün oldukça zorlu bir sektör olmasına rağmen oldukça aktif bir sektör olduğunu bildirdi. Stepanova, Türkiye’nin sahiplerinin eşsiz güzelliği, güneşin denizinin kıyısında, Kapadokya ve benzer tarihi ve turistik tatil beldelerinin onu çekici kıldığını, daha keşfedilmemiş güzel güzelliğin, dünyada olduğu kadar nadiren görülen konukseverlikle anlatılır.

Genç ve çalışkan bir nüfusun Türkiye’ye avantaj sağladığını vurgulayan Stepanova, ülkenin yaşlanma sürecini ilerletmede güç kaybettiğini bildirdi. Stepanova, “Bunlar ve diğer özelliklerin yanı sıra Türkiye gayrimenkul sektörü yabancı yatırımcılar için cazip fırsatlar sunuyor. Yatırımcılar bu konuda Türkiye’ye çok iyimser bakmalı.” Diye konuştu.

“TÜRKİYE DEĞERLEME RAPORLARI DÜNYA ÇAPINDA KABUL EDİLİYOR”
Türkiye Değerleme Uzmanları Derneği (TDUB) Türkiye’de oluşturulan değerleme raporunun büyük bir kısmını dünyada kabul ettiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Encina Aydoğdu, kısa sürede sektörün büyük çoğunluğunun uluslararası standartlarına uygun değerleme raporu hazırlayabileceğini söyledi.

Değerlemedeki gelişmeleri takip etmek ve hızlı sonuç almak için teknoloji yatırımları yapma ihtiyacına değinen Aydoğdu, şu açıklamalarda bulundu:
Dernek olarak ciddi bir yazılım hazırladık. Bunları uygulamaya koymaya çalışıyoruz. Tüm değişiklikleri gözlemlemenize ve bazı modüllerin hızlı bir şekilde dijital ortama aktarılmasına olanak tanıyan yazılımlarla içerik yazılımları uyguluyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve Dünya Bankası fonu ile uluslararası yatırımcıların ilgisini çekecek projeler gerçekleştiriyoruz. Yabancı yatırımcılar son zamanlarda Türk değerleme uzmanlarından çok memnun. Bu alandaki yatırımı artırmak ve süreci hızlandırmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. ”

“PERAKENDE AÇIK HAVA, TURİZM SERTİFİKASI ZİRVEYE ÇIKACAK”
Galataport İstanbul Genel Müdür Yardımcısı İrem Yücel Kaymak, koronavirüs salgını sonrasında gayrimenkul yatırımlarının devam edeceğini belirterek, iş yapma anlayışları, alışkanlıkları ve yolları değişse bile yeni düzenin adapte olacağını ve ihtiyaçların devam edeceğini söyledi.

Perakendede açık havanın biraz daha öne çıkacağını belirten Kaymak, “Markanın size verdiği garantilerle turizmde güven ve hijyen standartları ön plana çıktı. Şimdi daha fazla sertifika göreceğiz. “ifadeleri kullandı.
Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, yabancı yatırımcılarla iletişimin tüm sorunlu süreçlerde dahi kesintiye uğramaması gerektiğini belirterek, “Onlarla her zaman işbirliği yapacak ve hazır olacakmış gibi hareket etmek gerekiyor. bu. Onlarla yakın işbirliği içinde olmalıyız. Özalp, “Yurt dışındaki firmalar bizden büyükse ve onlardan öğrenmemiz gerekiyorsa onları dinlemeli ve onlarla uzlaşma politikası izlemeliyiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu