Güncel Haberler

Dünyanın ikinci büyük krater gölü: Nemrut… Kış görüntüsüyle kendine hayran bırakıyor

Avrupa Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında “Mükemmellik Ödülü” alan 2.250 metre rakımdaki Nemrut Krater Gölü beyaz gelinliğini giydi. Yazın güzel, kışın güzel olan Nemrut Krater Gölü’nün kış güzelliği drone ile havadan görüntülendi. Yaz aylarında her gün binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Nemrut’ta kar yağışı ile doyumsuz görüntüler yaratıldı. Yağan karla bembeyaz kesilen Nemrut, yazın olduğu kadar kışın da doyumsuz manzarayı seyretmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

dünyanın ikinci büyük krater gölü: nemrut ... kış manzarasıyla hayran bırakıyor

“Yaz farklı, kış güzel”

Ömer Uğur, kendisinin ve arkadaşlarının Nemrut Krater Gölü’nün muhteşem kış manzarasını izlemek için Nemrut Dağı zirvesine gittiğini belirterek, Nemrut’un yazın farklı, kışın ise farklı bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi.

dünyanın ikinci büyük krater gölü: nemrut ... kış manzarasıyla hayran bırakıyor

Nemrut’un yazın olduğu gibi kışın da mutlaka ziyaret edilmesi gereken muhteşem bir yer olduğunu kaydeden Uğur, “Güzel havadan yararlanma fırsatı yakaladık ve arkadaşlarımızla bu muhteşem manzarayı izlemek için Nemrut’a gittik. Burada gerçekten muazzam bir güzellik var.

Her yıl kış erken geliyordu, bu yüzden bu aylarda buraya çıkamadık. Ancak bu yıl kar yağmaması nedeniyle bu manzarayı bu tarihte görme fırsatımız oldu. Burada manzara çok güzel. Herkese gelip burayı ziyaret etmelerini tavsiye ederim ”dedi. Güzelliği havadan drone ile izlenen Nemrut’un kış manzarası kendini büyülüyor.

dünyanın ikinci büyük krater gölü: nemrut ... kış manzarasıyla hayran bırakıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu