Güncel Haberler

Dünya Sağlık Örgütü sürü bağışıklığı için tarih verdi: 2021 yılının sonuna kadar oluşmayacak

Koronavirüs aşılarının devreye girmesiyle birlikte pandemi sürecinin sonundaki ışık görülmeye başlanırken, Dünya Sağlık Örgütü baş bilim adamı Dr.Soumya Swaminathan, Covid-19 aşısının tanıtımının dünyayı düşürmemesi gerektiğini söyledi. koruma, çünkü nüfus bağışıklığına ulaşmak zaman alacak.

Ntv.com.tr’de yer alan habere göre Swaminathan, son zamanlarda İngiltere’de ortaya çıkan yeni Covid-19 varyantına da odaklandıklarını, mutasyona uğramış corona virüsün daha bulaşıcı görüldüğünü ancak bulamadıklarını belirtti. hastalık klinik şiddeti artırdı.

‘AŞILARIN YENİ VARYANTA KARŞI ETKİLİ OLACAĞINA İNANIYORUM’

Dünya Sağlık Örgütü’nün baş bilim adamı Soumya Swaminathan, şu anda onaylanan aşıların virüsün yeni varyantını kapsamayacağına inanmak için “hiçbir neden” olmasa da, corona virüsü aşısının çoğu kişiye uygulanmasının zaman alacağını söyledi. nüfus ve bu nedenle önümüzdeki altı ay boyunca tetiklenmesi gerekiyor.

‘TÜNEL SONU GELİYOR ANCAK GİTMEMİZ GEREKEN BİR TÜNEL VAR’

Dr. Soumya Swaminathan, “Sonun başlangıcına yaklaşıyoruz, tünelin sonundaki ışığı görebiliyoruz,” dedi, “Ancak geçmemiz gereken bir tünel var ve önümüzdeki birkaç ay kritik olacak “dedi.

Swaminathan, aşıların başlangıçta en savunmasız ve en çok risk altında olan çok küçük grubu koruyacağını ve aylar süreceğini belirterek, “Bazı ülkelerde nüfus bağışıklığının belirli bir düzeye ulaştığını görmemiz 2021 sonuna kadar sürecek” dedi. nüfusun geri kalanı kapsanmadan önce geçer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu