Güncel Haberler

DSÖ Avrupa Direktörü: 200’den fazla Kovid-19 aşısı ile gelecek daha parlak görünüyor

Kluge, video konferans yöntemiyle düzenlenen basın toplantısında, son 3 haftada düşüşe rağmen dünyadaki toplam Kovid-19 vakalarının yüzde 40’ının Avrupa kıtasında görüldüğünü söyledi.

DSÖ Avrupa Bölgesinde bugüne kadar 19 milyondan fazla vaka ve 427 binden fazla ölüm bildirildiğini belirten Kluge, “Yalnızca Kasım ayında 4 milyondan fazla vaka var” dedi. O konuştu.

Aşılama çalışmaları ile ilgili son güzel haberlerden memnun olduğunu belirten Kluge, aşıların başarısı için dernekler tarafından güçlü bir hazırlık ve kabulün şart olduğunu vurguladı.

Kluge, bugün itibariyle 50’den fazla aşı adayının insanlar üzerinde test edildiği bilgisini paylaşarak şunları söyledi:

Geliştirilen 200’den fazla Kovid-19 aşı adayı ile gelecek daha parlak görünüyor. Bu nedenle, son haftalarda birkaç aşı adayının geçici sonuçlarının haberlerini memnuniyetle karşılıyorum. Ne kadar çok adayımız olursa, başarı için o kadar çok fırsatımız olur. Diğer halk sağlığı önlemleriyle birlikte aşılar, pandeminin akut dönemini sona erdirir ve ekonomileri yeniden inşa eder. Ama açıklığa kavuşturalım, aşı bugün burada değil. Bu nedenle maske takma gibi temel koruyucu önlemleri uygulamaya devam etmemiz zorunludur. “

DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, insanları sevdiklerini ve sağlık çalışanlarını salgından korumaya yönelik önlemlere uymaya davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu