Güncel Haberler

Döviz bürosundan 1 milyon dolar çalındı! Hırsızın kimliği şaşırttı

Geçen Pazartesi günü İ.C ve ortaklarından Fatih’te bulunan döviz bürosundan 1 milyon dolar çalındı. Polis ekipleri olayla ilgili çalışmalara başlarken olay zanlıları olarak Mehmet C, Serkan K, Hatice K, Fikret G, Hayat C, Sibel Ç, Sezai Ö, Kudret Ö, Çiğdem B ve Mehmet Baran B gözaltına alındı.

13 YILDIR KURYE OLARAK ÇALIŞIYOR

Olayı araştırmaya devam eden polis ekipleri, döviz bürosunda 13 yıldır kurye olarak çalışan Mehmet C.’nin 1 milyon dolar çaldığını belirledi. Mehmet C. ifadesinde döviz bürosuna getirilen parayı alıp Silivri’ye bırakması için akraba ve taksi şoförü Serkan K’yı aradığını, yolda Serkan K’ye 100 bin dolar verdiğini, Sezai Ö 255 bin dolarla birlikte villa aldıklarını, 63 bin dolarla arsa aldıklarını, avukata kendilerini savunması için 50 bin dolar verdiklerini ve 73 bin dolara lüks bir araba aldıklarını söyledi.

Hapishaneye gönderildiler

Döviz çalışanı Mehmet C., akrabası Serkan K. ve Sezai Ö., Adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hatice K., Fikret G., Hayat C., Sibel Ç., Kudret Ö., Çiğdem B. ve Mehmet Baran B., yargılamaların ardından adli makamlarca serbest bırakıldı. 13 yaşındaki kurye Mehmet C.’nin çantasında 1 milyon dolar taşıdığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu