Güncel Haberler

Doğu Marmara ve Batı Karadeniz’de Kovid-19 tedbirleri

doğu marmara ve batı karadeniz'de kovid-19 önlemleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından il genelinde dezenfeksiyon çalışmaları devam ediyor.
Otobüs durağı, bankamatik, oyun alanları, cami ve şehirlerarası otobüs terminali gibi halkın yoğun olarak kullandığı alanlar ekipler tarafından dezenfekte edildi.
İl genelinde Vali Çetin Oktay Kaldırımı koordinasyonunda gerçekleştirilen Kovid-19 denetimleri de devam ediyor.
İşyerlerini, marketleri ve esnaf, polis ve polis ekiplerini ziyaret ederek maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol eder.
Polis ve jandarma ekipleri, kentte kurulan kontrol noktalarında toplu taşıma araçlarını incelemeye devam ediyor.

– Düzce

Düzce Belediyesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri çarşılarda maske ve mesafeleri kontrol ederek vatandaşlara ve esnaflara maske dağıttı.
Şehir merkezinde kurulan marketlerde düzenli olarak maske ve sosyal mesafe denetimleri yapan ekipler, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ediyor.
Şehrin en işlek cadde, cadde ve meydanlarının girişlerinde vatandaşların ateş ölçümleri yapılmaya devam ediyor.
Bu noktalarda polis ekipleri sosyal mesafeyi ve maskeleri incelemeye devam ediyor.
Düzce Belediyesi ekipleri, şehir içinde yoğun olarak kullanılan alanlarda dezenfeksiyon çalışması yapıyor.
Vatandaşlar, belediye konuşmacıları tarafından önlemlere uymaları için sıklıkla çağrılır.
Türk Kızılayı Düzce Şubesi Vefa Sosyal Destek ekiplerinde görev yapan Genç Gönüllüler, evinden çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

– Zonguldak
Zonguldak Belediyesi temizlik ekipleri, bazı cadde ve sokaklardaki ortak alanların yanı sıra taksiler, çocuk oyun alanları ve çöp konteynerlerini dezenfekte etti.
Düzenli aralıklarla sokakları ve sokakları yıkayan ekipler, atık maskeleri ve eldiven kutularını düzenli olarak dezenfekte ediyor.
Jandarma ve polis ekipleri, ilçelerin girişlerinde bulunan kontrol noktalarında vatandaşların ateşini ölçerek, kimliğini ve Hayat Eve Sığar (HES) kodunu kontrol ediyor.

– Bölünmüş
Koronavirüs önlemleri kapsamında gerçekleştirilen denetimler Bolu’da devam ediyor.
Polis ekipleri 2 bin kişi limiti olan İzzet Baysal Caddesi’nin giriş çıkışlarını denetleyerek vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.
Bolu Belediyesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise çarşı alanında maske ve mesafe kontrolleri yaparak hem vatandaşların hem de esnafın kurallara uyup uymadığını kontrol ediyor.
Ayrıca Bolu Belediyesi ekipleri, şehir içinde yoğun olarak kullanılan yerlerde dezenfeksiyon çalışmaları yapmaktadır.
Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, müdürlük bünyesinde Kovid-19 ile mücadele eden ekiplerin saha fotoğraflarına yer verildi.
Paylaşımda, “Çağrı merkezimiz, numune nakil ekiplerimiz, PCR test laboratuvarımız, radyasyon ekiplerimiz, hastane acil durumlarımız, hizmetler ve yoğun bakım ünitelerimiz, Kovid koordinasyon merkezi, enfeksiyon hastalıkları üniteleri, ev sağlığı ve 112 ekiplerimiz, aile sağlığı merkezleri, eczaneler ve Kovid -19 Mücadeleyi özveriyle yürüten sağlık profesyonellerimiz Bolu’da 7/24 görev yapmaktadır. “ifadesi yer aldı.

– Bartın
Bartın’daki kolluk kuvvetleri, vatandaşları sosyal mesafe ve nüfusun yoğun olduğu yerlerde maske kullanılması konusunda uyarıyor.
Vatandaşlar, belediye başkanı tarafından maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları, gerekmedikçe dışarı çıkmamaları, eş, arkadaş ve akrabaları ziyaret etmemeleri konusunda uyarılıyor.

– Karabük
Karabük Valiliği, 65 yaş ve üzeri sokağa çıkamayacak kişilerin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılandığını belirtti.
Valilik, kısıtlama saatlerinde oluşturulan ekiplerle sokak hayvanlarının unutulmadığını ve yem yapıldığını duyurdu.
Vali Fuat Gürel yaptığı açıklamada, hafta sonu kısıtlamalarına uyarak evlerinde kalan vatandaşlara teşekkür etti.
Karabük ve Safranbolu belediye ekipleri ise temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.
Polis ve jandarma ekipleri, şehir merkezi ve ilçelerde kurulan kontrol noktalarında kimlik ve SİG sorgulama yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu