Güncel Haberler

Diyarbakır’dan 258 komando Suriye’ye uğurlandı

Silvan 1. Jandarma Komando Tabur Komutanlığından 258 jandarma komandosu Barış Pınarı Harekatı’nda görevlerini yerine getirmek üzere Suriye’nin Rasulayn kentine gönderildi.

diyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildi

Silvan Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nda düzenlenen veda törenine Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çelik ve komando aileleri katıldı.

diyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildi

Veda töreninde komandolara seslenen Silvan Jandarma Komando Alayı Komutanı Albay Fatih Yılmaz, görevlerini düzgün ve başarılı bir şekilde yerine getireceklerine güven duyduklarını söyledi.

diyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildi

Albay Yılmaz, “Kutsal vatanımızın her köşesinde barışı ve güvenliği sağlamak için sadakat ve cesaretle yürüttüğümüz görevimiz, artık ülkemizin bekasına karşı terör tehdidini ortadan kaldırmaktır ve sıra sizde. Resul-Ayn’da görevini yerine getirir. Unutmayın asil Türk milletimizin ve Jandarma Genel Komutanlığının sonsuz desteği her zaman yanınızda. Deneyiminize ve yoldaşınıza tam olarak güvenin. Asla verilen emir ve talimatların ötesine geçmeyin. Önce güvenlik ilkesinden asla taviz vermeyin, sonra eyleme geçin. Görevinizi doğru ve başarılı bir şekilde yerine getireceğinizden eminiz. Aileleriniz bize emanet. Asla gözlerinin arkasında olmayın. “Yolunuz açık, kazasız kutsanmış, kılıcınız keskin olsun”.

diyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildi

Konuşmaların ardından 258 jandarma komandosu dualarla Ras al-Din şehrine sevk edildi.

diyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildidiyarbakır'dan suriye'ye 258 komando gönderildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu