Magazin

Diğer oyuncularla yarıştan çok birlik içindeyim

Bazen sert ve bazen de saf bir karakterle karşılaşırız. Hayata her zaman olumlu yönden bakmaya çalıştığını açıklıyor. Onu görünce yıllardır tanıdığı bir mahalle arkadaşıyla tanışmış gibi hissediyor. Her zaman gülümsüyor, diğer oyuncularla yarışmaktan uzak… “Ben sadece kendi dünyamdayım” diyor. Salgın nedeniyle ‘Dünyada Karşılaştığımız Gibi’ oyunu askıya alınsa da ekran yolculuğu tüm hızıyla devam eden Fatih Artman ile konuşmaya başlıyoruz.

Oynadığınız karakterler genellikle basit insanlardır… Size ne kadar benziyorlar?

Sanırım hiçbiri bana benzemiyor, ama hepsinin ruhu var.

İkinizin de yumuşak bir ruh hali var ve her an sert bir insana dönüşebilecek gibi görünüyorsunuz. Biraz görmediğimiz Fatih’ten bahseder misiniz?

Bu çok zor bir soru. Kendime sormaya korktuğum bir soru bile. Kendimi hatırlayabildiğim sürece hayatı olumlu tarafta görmeye çalışan, gülmeyi, paylaşmayı ve sohbet etmeyi seven biriyim. Elbette her insan gibi benim de olumsuz yönlerim var.

Bir örnek verebilir misin?

Duygulardaki ani değişiklikler en sevmediğim şey.

Değiştirmek istediğiniz bir özellik var mı?

Çok fazla var. Özel hayatımda işim dışında her şeyi hep erteliyorum. Ben her zaman son anda yaparım. En çok bu özelliği değiştirmek istiyorum.

Fenerbahçe babamın en büyük mirası

10 yıl önce “Behzat Ç.” benzer. Şey, her şeyden önce sallantılı … Siz Ankaralısınız. Ankara ve Ankaralı olmak senin için ne ifade ediyor?

Ait olduğumu hissettiğim tek yer Ankara. Kendimi tanıdığım ve samimiyeti öğrendiğim yer. Doğduğum, büyüdüğüm, okuduğum, çalıştığım, hatta askerliğimi yaptığım, bana hayatı öğrettiği yer. Çok çok özel. Tarif edilemez.

Nasıl bir çocukluk geçirdin?

Her şeyden önce mutlu. Mahalle samimiyetinin olduğu bir mahallede büyüdüm. Çok güzel anılarım var. Sonra yıllarca yaşadığım mahallem profesyonel olarak çalıştığım ilk çalışma ortamım oldu. Bu tesadüf benim için rüya gibiydi. Ben iki ablası olan en küçük erkek kardeştim. Bu yüzden hep üstüne koyuldum ve bu durum hiç değişmedi. Hayatımın en değerli olanı sadece ailem.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu