Güncel Haberler

Dev şirketin CEO’su ‘eşinin kariyerine öncelik vermek için’ işini bırakıyor

Avrupa’nın en büyük online moda sitesi Zalando’nun CEO’su Rubin Ritter, şaşırtıcı bir şekilde istifa kararı aldı ve milyon dolarlık maaşını geriye doğru itti.

“Zalando’nun önceliğim olduğu harika 11 yılın ardından hayatıma yeni bir yön verme zamanının geldiğini hissediyorum. Ailem için daha fazla zaman istiyorum. Eşim ve ben, onun mesleki tutkularının önümüzdeki yıllarda bir öncelik olacağı konusunda hemfikiriz. Bu yüzden görev yerimden ayrılmak istiyorum ”.

Rubin Ritter, 2023’ün sonuna kadar şirketle bir sözleşmesi olmasına rağmen, önümüzdeki Mayıs ayında görevinden ayrılacak.

36 milyon müşterisiyle Avrupa’nın en büyük online moda sitesi Zalando, 2020’nin son çeyreğinde 1,85 milyar Euro ciro ile sektör lideri oldu. 12 yıl önce; 2008 küresel mali krizinin hemen öncesinde bir start-up olarak kurulan Zalando, 14.000 çalışanıyla 20 milyar euro piyasa değerine sahip bir şirkete dönüştü.

Zalando’dan yapılan açıklamada, Ritter’ın ayrılmasının ardından diğer CEO’lar Robert Gentz ​​ve David Schneider’ın şirketi yönetmeye devam edeceği belirtildi.

Ritter, şirketin strateji ve iletişimden sorumlu CEO’suydu. Geçen yıla kadar, de Ritter şirketin mali durumundan sorumluydu.

Gentz, Ritter’in istifası üzerine, “İlk ayakkabımızı ofisimizin bodrumundan sattığımızda, bu yolculuğun bizi nereye götüreceğini bilmiyorduk,” dedi. “Rubin, Zalando’nun başarısında büyük rol oynadı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu