Güncel Haberler

Cyberpunk 2077 hızla kan kaybediyor

Steam üzerinden satışıyla ilk günlerinde 1 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşarak önemli bir başarıya imza atan Cyberpunk 2077, zaman geçtikçe oyuncularını hızla kaybetmeye başladı. Öyle ki günümüzde oyunda aynı anda 200 bin oyuncuya rastlamak bile zorlaştı.

CD Projekt’in diğer oyunu The Witcher 3’ten daha hızlı kanayan Cyberpunk 2077, The Witcher 3’te bu sefer üç hafta içinde çoğu oyuncusunu kaybetti.

Yapımcı firmadan yapılan açıklamaya göre, Cyberpunk 2077 bugüne kadar 13 milyon lisanslı kopya sattı. Ancak mevcut rakamlar henüz paylaşılmadı.

Oyunun oyuncuları bu kadar hızlı kaybetmesinin en önemli nedeni elbette beklentileri karşılamamak. Pek çok teknik kusurla satışa sunulan Cyberpunk 2077, özellikle Sony cephesinde büyük ses getirdi ve birçok oyuncu para iadesi talep etti.

cyberpunk 2077 hızla kanıyor

Tüm bu gelişmelerin ardından Sony, oyunu PS Store’dan kaldırarak oyuna büyük bir darbe vurdu. Bu nedenle oyuncu sayısını artırmak için Cyberpunk 2077’nin öncelikle PS Store’a girmesi gerekiyor. Ancak, Sony’nin mağazasına girmek için önce oyunun hatalarının ayıklanması gerekir.

Yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan Cyberpunk 2077’nin mimarı CD Projekt, yatırımcılarını yanıltmaktan yargılandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu