Güncel Haberler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 17-25 Aralık darbe girişimi uluslararası destekli karanlık bir operasyondur

Kalın, 17-25 Aralık tarihlerinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin 7. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, FETÖ’nün emperyalist güçleri taşeronlaştıran hain bir örgüt olduğunu belirtti.

FETÖ’nün bu girişimle hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı komplo kurmak istediğini belirten Kalın, şunları söyledi:

“15 Temmuz darbe girişimi olan 17-25 Aralık darbe girişimi, bürokraside FETÖ’nün kirli elleriyle Türk milletinin iradesini ve egemenliğini teslim etmeyi amaçlayan uluslararası destekli karanlık bir operasyondur. Milletimizin seçtiği hükümeti devirmeyi, ülkemizi istikrarsızlaştırmayı ve sinsi hırslarını gayrimeşru yöntemlerle gerçekleştirmeyi amaçlayan bu kanlı terör örgütünün hain planlarına Cumhurbaşkanımız ve milletimiz ‘dur’ dediler. “

“TÜM ÜLKELERİN FETÖYE KARŞI TUTUMLARINI GÖSTERMESİNİ BEKLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17-25 Aralık’tan bu yana farklı kılıklar altında ve sapkınlığını gizleyerek yıllarca insanların gönlünü ve aklını meşgul eden FETÖ’nün gerçek yüzünü anlatarak bu karanlık terör örgütüne karşı kapsamlı bir mücadele başlattığını hatırlatan İbrahim Kalın, şunları söyledi: dedi ki:

“Bu mücadelenin önemi yılların tecrübesiyle, özellikle 15 Temmuz darbe girişimiyle daha iyi anlaşıldı. FETÖ, başta güvenlik bürokrasisi olmak üzere tüm kurumlarımıza sızmış, milli güvenliğimizin en temel meselelerinde bile devletimizin önlem almasını yavaşlatacak veya zorlaştıracak bir tehdit ve tehlike oluşturmuştur. Nitekim güvenlik güçlerimizin FETÖ’den kurtarılmasının ardından iç ve dış tehditlere karşı dayanıklılığı ve kararlılığı artmıştır. FETÖ’nün demokrasimize ve milli güvenliğimize yönelik oluşturduğu tehdidi görmezden gelen bazı ülkelerin bu terör örgütünün üyelerini ülkelerinde ağırlaması hem demokratik değerler hem de ikili ilişkiler açısından büyük bir çelişki.

Başta müttefiklerimiz olmak üzere tüm ülkelerin FETÖ’ye karşı gerekli tavrı göstermesini, bu terör örgütünün faaliyetlerine son vermesi ve üyelerini ülkemize geri dönmesi çağrısında bulunuyoruz. Milletimizin iradesini ve güvenliğini tehdit eden her türlü girişime karşı millet olarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam edeceğiz. Milletimizin egemenliğine bağlılığı ve dayanışma ruhu hiçbir terör örgütünün kirli planlarına izin vermeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu