Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kiralarda düzenlemelere gidiyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği adı altında milletimize 45 milyar liralık ücretsiz kaynak sunduk. Çiftçiyi, esnafı asla unutmadık. Ayrıca kiraları biz ayarlayacağız. Bunları çok yakında, muhtemelen kabine toplantımızdan sonra açıklayacağız.

Gelişmiş ülkelerin bile baş etmekte güçlük çektiği, yıkıma yol açmadan bu kadar kapsamlı bir krizi beraberinde getirdik. Yerli aşının aktif hale geleceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını tamamladık.

Çıkış yolunun yatırım, üretim ve ihracat olduğu inancıyla ülkemizi yeniden yapılandırmayı hedefliyoruz. Birliğimizi ve kardeşliğimizi sıkı sıkıya koruyarak hedeflerimize birlikte ulaşacağımızı umuyoruz.

Ülkemiz zengin su kaynaklarına sahip olmadığı için mevcut tesislerimizi en verimli şekilde kullanmalıyız. Çok kurak bir yıl geçiriyoruz. Birlikte su tasarrufuna önem vermeliyiz. Etkin ve ekonomik bir su yönetimine ihtiyacımız var. Son 18 yılda inşa ettiğimiz 585 baraj, 584 hidroelektrik santrali, 1312 sulama tesisi ve 5 bine yakın sel koruma tesisi ile bu alanda bir destan yazdık. Barajlarımız tekrar suyla dolana kadar dikkatli davranmalıyız.

Hizmete koyduğumuz ilk etap, yılda yüz milyon metreküp su aktarma kapasitesine sahip. Bu rakam 174 milyon metreküpe çıkacak. Doğanpınar projesi bir bereket projesidir. 660 milyon liraya mal olan bu baraj ülkemize yılda 51 milyon lira katkı sağlayacak.

İlk etapta önümüzdeki sulama sezonu için 18 bin hektar alan yetiştirip, kalanlarını kademeli olarak tamamlayacağız.

İnşallah vaka ve ciddi hasta sayısı hedeflediğimiz seviyelerin altına düştükçe sınırlamaları kademeli olarak kaldırmaya başlayacağız.

Kaynak: Haber Global

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu