Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani telefonda görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve İran’ın bir toplantı sırasında ilişkilerini güçlendireceği için atılan adımlarla bölgesel gelişmeler değerlendirildi.

İranlı bilim adamı Muhsin Fahrizade’nin iğrenç suikast sonucu hayatını kaybetmesinden duyduğu derin üzüntüyü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kardeş İran halkına ve merhum ailesine başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, suikastın zamanlamasına dikkat çekerek, saldırının bölgenin barış ve huzurunu hedef aldığını; Ancak bölgeyi istikrarsızlaştırmak isteyen karanlık çevrelerin umutlarının bir kez daha hayal kırıklığına uğrayacağına olan inancını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlık Karabağ ihtilafında yeni bir dönemin girdiğini belirterek, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine gölge düşürecek her türlü eylemden dikkatle kaçınılmasının son derece önemli olduğunu ifade etti. Kalıcı barış ve istikrarın tesis edilmesinin yeni fırsat pencereleri açacağını ve bunun Ermenistan dahil tüm bölge ülkelerine fayda sağlayacağını belirtti.

Kaynak: Haber Global

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu