Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’da akşam yemeğine katıldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in daveti üzerine Azerbaycan’a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü’ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Başbakan Yardımcısı Yagub Eyyubov, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ramiz Hasanov, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Bakü’ye geldi.

“AZERBAYCAN HALKININ KEYFİNE ORTAK OLACAĞIZ”

Hareket öncesi Azerbaycan’a konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Karabağ göklerinde yıldız ve hilal gururla uçuyor. Zafer törenlerine katılarak Azerbaycan halkının sevincini paylaşacağız ”dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Azerbaycan’da yapılacak Zafer Geçit Törenine katılmak üzere Bakü’ye gidiyor. Erdoğan, havalimanına gitmeden önce önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarının manşetleri şöyle:

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in daveti üzerine Azerbaycan’a resmi bir ziyaret için Bakü’ye hareket edeceğiz. Ermenistan’ın başlattığı saldırıların ardından Görkemli Azerbaycan Ordusu işgal altındaki Karabağ’daki topraklarını kurtarmak için başarıyla savaştı. Cumhurbaşkanı Aliyev’in güçlü liderliği ve Azerbaycan Ordusu’nun kahramanlığı bu başarıya ulaşmada etkenlerdir. Ermenilerin sivilleri hedef alan hain saldırılarına rağmen Azerbaycan, haklı mücadelesini gölgede bırakmadı.

44 gün süren çetin mücadelelerin sonuna şükürler olsun, bugün Karabağ semalarında yıldız ve hilal gururla uçuyor. 30 yıllık haksızlığa son vermenin sevinci yaşanıyor. İlk günden itibaren Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı mücadelesini elimizden gelen tüm imkanlarla destekledik.

Biz de milletimizi tek parti CHP’nin 1944’te ülkemize verdiği utançtan kurtardık. Yarın Bakü’de yapılacak zafer törenlerine katılarak Azerbaycan halkının sevincini paylaşacağız.

Azerbaycan’ın zaferi, işbirliğimizin daha da ilerlemesinin yolunu açtı. Yeniden yapılanmada Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olacağız. Salgınla mücadele için ortak çabaları da gözden geçireceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu