Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB içine çekildiği cendereden bir an önce kurtulmalıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa-Akhisar Çevre Yolu Açılış Töreni’ne Vahdettin Konağı’ndan canlı bağlantı ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

MANİSA-AKHİSAR ÇEVRE YOLU

Bugün çevre yolumuzun kademeli olarak tamamlanan tüm kesimini son 4,3 kilometre ile resmen hizmete açıyoruz. 81 ilin tamamını kapsayan ülkemizin bölünmüş yol uzunluğunu 27 bin kilometrenin üzerine çıkardık.

Bizim için en büyük sevinç ve gurur kaynağı milletimize hizmet edecek işler ve yatırımlar açmaktır. Bu ülkede her rekabeti, her kavgayı, her çatışmayı öyle ya da böyle açıklamak mümkün ama yatırım düşmanlığına anlam vermek mümkün değil.

“CHP’NİN TÜM İŞLETMESİ HER ZAMAN ENGEL OLDU”

Yatırımcılar kökenlerini, Türkiye’nin ekonomik çöküşüne göre ayıran kirli bir zihniyet olmadığı söylenebilir. CHP’nin geçmişinden bu yana her zaman tüm çalışmaları engellemek oldu. Hiçbir zaman bir teşvik olmadı.

Uluslararası yatırımcılara savaş ilan edenler, ülke ve milletin çıkarlarını korumak için bunu kapakla gizlemeye çalışıyorlar. Ülkemizi hedeflerinden ayıramadılar. Elbette acı çektik, yaptık. Elbette kayıplarımız oldu ama şükürler olsun ki bağımsızlığımızı ve geleceğimizi koruyacak güce, güce ve kararlılığa sahibiz. Bizi en çok zorlayan yönümüz, ülkenin Türkiye’ye yatırım yapmak için yurtdışındaki küstahlığı önlemek için içgörülere ulaşma mücadelesidir.

AB LİDERLERİ ZİRVESİ

İki devletli Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine esir olmak ayakkabı oyununa kök salmak son derece yanlıştır. AB, Yunanistan ve Kıbrıslı Rumlar tarafından kasıtlı olarak emildiği baskıdan kurtulmalıdır. Taraflı ve önyargılı kararlarda takılıp kalmadan hedeflerimize kararlılıkla yürüyeceğiz.

“MİLLETİMİZE İNANIYORUZ”

Öngörülebilirliğin artacağı ve yatırımcıların tereddütlerinin giderileceği bir ortam yaratacağız. Kendimize inanıyoruz, milletimize inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu