Güncel Haberler

Çok acı veda! Düğününü yaptığı maden ocağı önünden…

Türkiye Taşkömürü İşletmeleri (TTK) Kozlu daha önce Genel Müdürlük Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Kozlu Şubesi’nde işçi olarak çalışırken, daha sonra sendikanın genel sekreteri Hüseyin Kolçak, pankreas tedavisi görerek İzmir’de uzun süredir hayatını kaybetti. kanser. Hüseyin Kolçak için çalıştığı TTK Kozlu Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağı önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin erimiş, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu, sendika liderleri ve madenciler katıldı. Hüseyin Kolçak’ın eşi Yasemin Kolçak, tabutun önünde uzun süre gözyaşı döktü. Hüseyin Kolçak’ın cenazesi, cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Devrek ilçesine bağlı Karabaşlı Köyü’ne gönderildi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, iyi bir madenci ve sendikacıyı kaybettiklerini belirterek yakınlarına başsağlığı diledi.

çok acıya elveda!  düğününü yaptığı madenin önüne gönderildi.çok acıya elveda!  düğününü yaptığı madenin önüne gönderildi.

DÜĞÜNÜN OLDUĞU MADEN

Hüseyin Kolçak, 28 Mayıs 2016’da ocak önünde davul ve flüt eşliğinde nikahla Yasemin Kolçak ile evlendi. Cenazede gözyaşlarını tutamayan Yasemin Kolçak, Zonguldak’ı ve işçileri özlediğini ve kendisiyle mücadele ettiğini söyledi. hastalık. Yasemin Kolçak, 4,5 yıl önce gömüldüğü madenin önünde evlendiklerini anlatarak, “Çok sevgi dolu bir insandı. 4.5 yıldır evliyiz. Bana 45 yılın mutluluğunu verdi. İnanın dünya evine girip onu buradan göndermek kolay değil ”dedi.

çok acıya elveda!  düğününü yaptığı madenin önüne gönderildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu