Güncel Haberler

Çocuklara cinsel istismardan 31 yıl hapis! Bakkalın telefonundan çıkanlar mide bulandırdı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde bakkal dükkanı olan HK’nin (40) aradığı çocuklara çikolata ve şeker vererek çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. HK, 13 Mart’ta çocuklardan birinin ailesinin durumu anlatması ve polise başvurması üzerine gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 4-15 yaş arası 8 çocuğun aileleri HK’den şikayetçi oldu. Tutuklanan HK aleyhine “çocuğa cinsel istismar”, “özgürlükten yoksun bırakma” ve “müstehcenlik” suçlamalarıyla dava açıldı. Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada HK, suçlamaları kabul etmedi.

7 ÇOCUKLARIN MÜCADELESİNİ ÖNLEDİ

Mahkeme heyeti, 7 çocuğa yönelik suçlamalara ilişkin kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gerekçesiyle HK’nin beraatine karar verdi. Bir çocuğa karşı, HK’yi “çocuğa cinsel istismar”, “özgürlükten yoksun bırakma” ve “müstehcenlik” suçlarından toplam 31 yıl hapis cezasına çarptırdı.

‘ÇOCUKLARIN PORNASI CEP TELEFONUNDAN ÇIKTI’

Mahkeme kurulu ayrıca gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, sanığın 7 çocuğa karşı işlenen suçlarla ilgili yeterli delil ve belge bulunmaması nedeniyle beraat ettiği vurgulandı. Sanığın cep telefonunun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şubesi tarafından çocuk pornografisi ve çocuk istismarı görüntüleri ve çocuk seks hikayesi ile arandığı kaydedildi. HK’nin raporu kabul etmediği ve görüntü ve videoların yanlışlıkla telefonuna gönderildiğini söyleyen gerekçeli kararda, sanığın savunmasının kredilendirilemeyeceği belirtildi. Mahkeme heyeti, sanığın duruşmalar sırasında mahkemeye yardımcı olmayan tutum ve davranışları ile hapis cezasının düzeltici niteliğinin cezada herhangi bir indirim uygulanmadığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu