Güncel Haberler

Çobanlık yapan Ali amcadan şaşkına çeviren iddia: Koronavirüs çıktığından beri var

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki devlet topraklarına gelen kimliği belirsiz kişiler, geceleri villaları yerleştirmek için arazileri yağmaladı. Ormandaki arazileri deniz manzaralı sürenler, daha sonra bölgedeki ağaçları keserek kendilerine yer açmaya başladılar.

Pek çok alanda yapılan bu arsa mülkiyetinin kimse tarafından durdurulmadığının söylenmediğini belirten Çoban Ali, “Kendisinden önce gelen devlet arazisi olan ormanı açıyor. Bir geceliğine koydu ve sonra onunla ilgileniyor. Bu korona virüsü hastalığı, başlangıcından bu yana mevcuttur. Orman yetkilileri de görmüyor. Ya da hiçbir şey görmüyor ve söylemiyor ”dedi.

çoban ali amcayı şaşkına çeviren iddia: koronavirüs piyasaya çıktığından beri var

Çoban Ali, köylülerinin kimseye gitmediğini ve şikayet etmediğini söyleyerek şunları söyledi:

Bu topraklar daha önce hiç işlenmemişti. Gençlere, köyünüzün yanındaki araziye iyi bakın diyorum. Yetkililer herhangi bir kontrol yapmaz. Olsaydı, görürdüm. Her gün sahaya çıkıyorum. Buraya düzenli aralıklarla gelenler önce birkaç metre araba kullanıyor. Sonra onu biraz daha genişletirler. Sonunda, buranın sahibi onlar. Kimse ses çıkarmadığında özgürce hareket ederler. 60 yıldır bu köydeyim. 40 yıldır burada koyun otlatıyorum. Tescilli arazilerin etrafındaki ağaçları keser ve bu arazilere evler yaparlar. “Milli Emlak’tan aldık” diyen insanları kandırıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu