Magazin

Cihangir Ceyhan:Pandemide 96 kilo olmuştum

Oyuncu Cihangir Ceyhan, özel hayatından oyunculuk kariyerine kadar geniş bir yelpazede samimi itiraflarda bulundu. Mesleğe başladığından beri arka arkaya iki kez kın diyebileceğimiz mafya rolleri oynadığını söyleyerek, daha sert insanlarla oynadığını ve farklı karakterler geldiğinde isteyerek oynayabileceğini söyledi.

.Komedi gibi farklı bir rolde oynamayı daha zor buluyor musunuz? Böyle bir endişen var mı?

Bu eşitliğin gelişiyle ilgili bir durum. Bir oyuncunun zaten beklediği bir şey. Her yeni bir şey geldiğinde farklı bir heyecan yaratır. Mesleğe başladığımdan beri, üst üste iki kez oynadım, daha mafyatik rollerde daha sert mizaçlı insanlar. Şimdi geriye dönüp baktığınızda Alev Alev projesindeki Ömer daha saf bir çocuktur. Her seferinde oynadığınız karaktere kendinizden bir şeyler katmanız gerekir. Hem karakterin özellikleri hem de kendinizde bulduklarınızı etkileme durumu ile bir şeyler yansıtıyorsunuz. Ömer için de şant diyebilirsiniz. Kötülük karşısında iyinin yanında duran, insanlara sürekli yardım eden, yanlış bir durumda ses çıkaran bir çocuk. Ama daha saf bir karakter. Bunların dışında örnek alabilir misiniz? Mesela, bir şey olursa kızar mıydın yoksa böyle bir şey olursa oynamak ister miydin?

Gelecek sonsuz roller yok. Bir sitcom veya komedi işi oynamak ister misiniz?

Tabii ki çok isterim. Tanıştığımızda sorun olmaz mı sence?

Öyle olurdu, ama orada tanıştığımızın ötesinde bir karakter görürdük.

Bu bir kilometre hesaplamasıdır. Çünkü yolda kişi kendini büyütür. Hem profesyonel hem de deneyim açısından bir şeyler eklersiniz. Bundan sonra işe veya karaktere odaklanan bir kompleks yaratır ve bir ürün bulmaya çalışırsınız.

Annesi Erzurumlu, babası Elazığlıdır. Hikayenizde vatanımın izleri var. Hikayeniz, bulunduğunuz yere ulaşmak isteyenler için yeterli ilham olur mu? Neyi farklı yaptın?

Çok farklı bir şey yaptığımı sanmıyorum. Kişisel boyutta bir ilham kaynağı olarak görülmeyi hedeflemiyorum. Böyle bir şey söyleyemem. Üniversitedeki bir profesörü düşünün. Okulu bitirdi, okulda kaldı ve akademisyen oldu. Burada önemli olan şey, tam olarak ne istediğinize odaklanmak ve çalışmaktır. Belki daha görünür bir meslek yaptığım için ülkemdeki insanlardan izler olduğunu söylüyorsunuz. Bu sadece yapmak istediğim işte çalıştığım, belirli sınavları geçtiğim ve eklemeye devam ettiğim bir şey. Bu tüm meslekler için geçerlidir.

Şu anda bir oyuncu olarak hikayenizde bir fark var.

Çünkü insanlara dijital bir platformdan daha gerçek bir şey gösteriyorduk. Bizim zamanımızda her şeyin çok net bir şekilde gösterildiği Hot Heat gibi realite programları vardı. Katil öyleyse, katili görürdünüz ya da olay olduğunda polis kamerası oraya gidiyordu, canlı izliyordunuz. Şüpheli hikayeyi anlatırken gerçeği görüyordunuz. Böyle oldu çünkü bir süre sonra gerçek şeyi dijital bir ekranda göstermeye başladık. Yani bu tesadüfen olmadı. Bu durumu kendi algoritması ile planladık. Böyle bir yer yaparsak başka şeyler de söyleyebilirler. Ancak bunun insanlara geçeceğine inanıyoruz. Her şeyi bir taraf karşı çıkıyormuş gibi düşündük ama bir taraf arkamızda kalacak. Hadi bir şeyi çekelim, olmuş ya da olmamış gibi değil. Herkesin çizmek istediği bir formu veya yaşamak istediği yaşam tarzı vardır. Ancak toplam planlama ve iş sayılır. Bu durumla ilgili benzer şeyleri kendimden görüyorum diyenler için söyleyebileceğim tek şey; Ne yapmak istersen çalışmak.

Çalışmaya geldiğiniz bir nokta olan Alev Alev çok iyi iş çıkardı. İşletmenizin zirvesi sosyal hayatınıza nasıl yansıdı? Alev Alev sürecinden biraz bahseder misiniz?

Daha önce oynadığım projelerden beni tanıyanların portföyüne baktığınızda 12, 15, 24 veya 30’lu yaşlarında daha fazla aksiyon izleyenler vardı. Şimdi ise 35 ile 60 yaş arası normal televizyon izleyicisi olan kişilerin zamanı geldiğinde ekranlarda gördükleri bir rolü canlandırıyorum. Bir gün arabada giderken trafik ışıklarında durduk, 50 yaşındaki bir ağabey dönüp “Diziyi izledim” dedi. dedim. Nasıl olduğunu sorduğumda beni “Seni ilk kez izledim, güzeldi” gibi mi gösterdin? dedim. Sosyal hayatıma nasıl yansıdı? Bir teyzeyle, örneğin bir maskeyle tanıştı. Daha önce oynadığım karakterlerin biraz kahraman karşıtı bir yanı vardı. Kötüydü, ama belli bir nedenle kötüydü. Ömer daha saf bir karakter ve evimizin çocuğu gibi. Karakter, sosyal hayatımda bana daha yakın biri.

cihangir ceyhan: pandemide 96 kilo verdim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu