Güncel Haberler

CHP ile AK Parti arasında ‘diktatör’ tartışması

TBMM Genel Kurulu’nda 2021 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Önerisi toplantılarında AK Parti ile CHP Grubu arasında bir “diktatör” tartışması yaşandı.

“İNÖNÜ İLE MEYDAN OKUYUN NELER VAR?”

CHP Grup Başkan Yardımcısı Engin Altay, Cumhurbaşkanı Fuat Oktay’ın Boraltan olayına ilişkin açıklamalarına yanıt vererek şunları söyledi:

Bu İnönü ile ilgili sorununuz nedir? İnönü kadar kafanıza da taş düşsem çok yazık olur. İkincisi, cumhuriyet tarihinde herkesin kusurları veya eksiklikleri olabilir; politikacılar eleştiriliyor, kimlerin eleştirilemeyeceği belli, inancımız yüzünden kimi eleştiremeyeceğimiz belli, ama bu bir sadakat olacak. Türkiye’de bu koşullarda hayat savaş tarihidir, dahası devletin kendi iradesini değiştirmesi, çok partili cumhuriyeti yaşam boyu demokrasi ile kutlamak için Demokrat Parti, ‘bu benim en büyük siyasi zaferim’ gecesini delege edebilir. asil bir insan olmak münakaşaya, bunlara milletin vicdanında bir cevap bulamaz. “

Erdoğan’a hitaben konuşan Altay, “Sayın Erdoğan’a söylemek istiyorum: Kralları tahttan indirenler krallardan daha çok kralcıdır” dedi. ifadeleri kullandı.

ERDOĞAN’IN İSPANYA DİKTATÖRÜNE SİMÜLASYONU

CHP Grup Başkan Yardımcısı Özgür Özel’in Erdoğan’ı İspanyol diktatör Francisco Franco’ya benzetmesine ilişkin Altay, şunları söyledi:

“Erdoğan’ı Özgür Er Franco’ya benzetmedi, aksine Erdoğan Franco gibi konuştu. Özgür Bey’e ‘Tayyip diktatöre kızgın değil’ dedim. Neden diktatör yolsuzluğu diyorsun diktatör? Başka bir deyişle, İspanyol ve Katoliklik Franco’da çok önemlidir. Şimdi Cumhurbaşkanımızın ‘gidersem bir devlet biter, bir bayrak biter’ paranoyası kendi işidir. Bir benzetme şudur: ‘Düşersem, Almanya yok olur.’ Hitler, Almanya’nın kaybolmadığını söyledi. “Ben gittiğimde, kapitalistler seni kör kedi yavrusu gibi boğacaklar.” Stalin orada dururken kimsenin boğulmadığını söyledi. “Beni görevden alırsanız, piyasalar çökecek, herkes fakirleşecek.” dedi Trump, hiçbir şey olmadı. Birinin de bir şeyi var, ‘benim ölümlü bedenim, ama kesinlikle bir gün toprak sonsuza dek Türkiye Cumhuriyeti’nde kalacak.’ Olay bu. “ifadeleri kullandı.

AK PARTİ’NİN TEPKİSİ

AK Parti Grup Başkan Yardımcısı Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Grup Başkan Yardımcısı Altay’ın açıklamalarına tepki göstererek, “Franco’yu resmen tanıyan CHP yönetimi ve zihniyetidir. Milli Şef ile faşist Hitler arasındaki samimi ilişkileri manşet olarak çizen Cumhuriyet gazetesi, muhtemelen size en doğru cevabı veriyor. Devletin Başkanını, ordumuzun Başkomutanı’nı milletimizi ve devletimizi temsil eden “diktatör yolsuzluğu” olarak adlandıran şey aptallıktır, soytarılıktır. ” dedim.

Boraltan Köprüsü olayına da değinen Akbaşoğlu, bu olayın milletin hafızalarına kazınmış milli bir ağıt haline geldiğini kaydetti.

Akbaşoğlu, Azerbaycan Karabağ’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde kazanılan zaferle devlete olan ayıbın kalktığını, bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür edilmesi gerektiğini söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Akbaşoğlu, bağımsızlık mücadelesi verildiğinde “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni birlikte kurduk. Atatürk tam bağımsız Türkiye ‘hedefi gösterdi. Recep Tayyip Erdoğan, bu hedefi ve idealleri ulaştıran liderin adıdır. hayat. “şeklinde konuştu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nı hatırlatan Akbaşoğlu, bu günün millet için gurur verici bir gün olduğunu belirtti. Cumhuriyet Cerabulusu, El Babu ve Afrin tarihinde Akbaşoğl’u kurtaran operasyonlarla yapılan bir diğer önemli hareket “Bu sefer Sayın Başkumand ve Türk milletimiz ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Erdoğan Recep Tayyip yapılır. Askerlik görevidir. Milletin iradesiyle iktidara gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Atatürk, İsmet İnönü, Celal Bayar ve Ahmet Necdet Sezer’e milli saygıyı göstermek, insan nezaketinin ve siyasi saygının bir gereği olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu