Güncel Haberler

Çalıntı araçla ekip otosuna çarptılar: Yasak olmasaydı kaçmazdım

Olay, akşam saatlerinde Sarıçam ilçesine bağlı Kozan Sokak’ta meydana geldi. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle ana arterlerde egzersiz yapan polis ekipleri, sokaktaki uygulama noktasında çalındığı tespit ettikleri 01 EBZ 35 ile otomobilin sürücüsünü uyardı.

çalıntı araçla birlikte ekip arabasına çarptı: yasak olmasaydı kaçmazdım

Adı öğrenilemeyen sürücü, uyarıya uymayarak kaçmaya başladı. Yaklaşık 30 kilometre kaçan adı öğrenilemeyen sürücü, Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi arka sokaklarında polis aracına çarptı. Şofördeki Serkan T. ve Seçkin Z. ile araç yaya olarak kaçmaya başladı. Mahalleyi ablukaya alan polis, kısa sürede 3 şüpheliyi yakaladı.

‘Eyalet arabasına zarar verdiğimiz için üzgünüm’ çalıntı araçla mürettebatın arabasına çarptılar: yasak olmasaydı kaçmazdım

Yakalanan zanlılardan Serkan T., “Hayal kırıklığına uğradın kardeşim, devlet arabasına zarar verdik. Ama yasak olmasaydı, kaçmazdım. Diğer şüpheli Seçkin Z. kendini savunurken, “Arabanın polis kardeşlerden çalındığını az önce öğrendim” dedi. “Polisten kaçmadım” dedi.

çalıntı araçla mürettebatın arabasına çarptılar: yasak olmasaydı kaçmazdım

Adı öğrenilemeyen aracın sürücüsü Serkan T. ve Seçkin Z.’ye sokağa çıkma yasağını ve maske takmamayı ihlal ettiği gerekçesiyle para cezası verildi. Adı öğrenilemeyen sürücüye “dur” uyarısına uymaması, tehlikeli araç kullanması ve trafik kurallarına uymaması cezası verildi.

çalıntı araçla birlikte ekip arabasına çarptı: yasak olmasaydı kaçmazdım

Çalınan araç otoparka çekilirken, gözaltına alınan 3 zanlı da karakola götürüldü.

çalıntı araçla birlikte ekip arabasına çarptı: yasak olmasaydı kaçmazdım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu