Güncel Haberler

Bursa’da AK Parti’li Salman’dan CHP’li ilçe başkanına ’17 yaşındaki kıza taciz’ tepkisi

CHP Osmangazi İlçe Başkanı MA’nın WhatsApp üzerinden saat 23.00’te SG’ye mesaj gönderdiği, ardından üzücü bir ifadeyle emoji gönderdiği iddia edildi. Bunun üzerine SG, MA’ya, ‘Neden böyle emojiler atıyorsun, bir şey kardeş mi? MA, ‘Bana kardeş deme’ yanıtını verdi. Bu kez genç kız ‘Neden kardeş demeyeyim?’ Dedi. diye sordu. MA ‘Senden hoşlanıyorum’ cevabını verdi.

Genç kız MA’ya tepki gösterdi. MA, SG’ye ‘İçimden duygularla yazıyorum. Benim için kolay mı Kaç defa kendime sordum ‘diye mesaj attı. Genç kız, MA’nın kendisine gönderdiği mesajları annesine gösterdi. Durumu CHP’li yetkililere bildiren genç kızın ailesi, gerekli eylemi beklemeye başladı.

AK PARTİ İL BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, taciz iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. CHP’li yetkilileri konuyla ilgili gerekeni yapmaya çağıran Salman, olayın takipçisi olduklarını belirtti. Salman açıklamasında şu açıklamalarda bulundu:

“CHP il ve ilçe teşkilatlarından gelen cinsel taciz iddialarını ve CHP yönetiminin bu konuya kayıtsızlığını büyük bir üzüntü ile takip ediyoruz. Büyük bir utanç ve üzüntüyle basından takip ettiğimiz iddialar Bursa’mızda yer aldığı iddia edildiğinde, acilen açıklığa kavuşturulması gereken bir kamu sorununa dönüştü. CHP Osmangazi İlçe Başkanı’nın kanunlarımıza göre reşit olmadığı için ‘çocuk’ olarak nitelendirilen 17 yaşındaki bir kıza gönderdiği iddia edilen taciz mesajları, cinsel taciz suçlamalarından ziyade pedofili olarak değerlendirilmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Merkezi ve CHP Genel Merkezi’nden bu konuda acil bir eylem beklediğimizi ve konunun takipçisi olduğumuzu derhal kamuoyuna bildiriyoruz.

ak parti'li salman'ın chp ilçe başkanına bursa'da '17 yaşındaki kızı taciz etmesine' tepkisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu