Güncel Haberler

Bu da oldu! Kuzey Kore’de ABD radyosu dinleyen balıkçı infaz edildi!

Dünyanın en kapalı ülkesi olan Kuzey Kore’de akıllara durgunluk veren bir olay gerçekleşti. Kuzey Kore’de bir balıkçı teknesinde kaptan olan Choi, ABD hükümeti tarafından finanse edilen RFA radyosunu 15 yıldır dinlediğini itiraf ettiğinde, Kuzey Kore yönetimi tarafından 100 balıkçının önünde vurularak idam edildi.

Güney Kore medyasının sunduğu raporda, 50’den fazla gemiden oluşan bir filonun sahibi olan Choi’nin, mürettebatından birinin kendisini Chongjin liman kentindeki bir üssün yetkililerine ihbar etmesi üzerine tutuklandığı ve ardından balıkçıların önünde tek bir kurşun.

bu da oldu!  abd radyosunu dinleyen balıkçı kuzey kore'de idam edildi!

KORONAVİRÜSE KARŞI ‘İCRA’ ÖNLEMİ ALINDI

Dünyanın en kapalı ülkesi olan Kuzey Kore’de kapalı Çin sınırında kaçakçılık yapmakla suçlanan kişinin, koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle kamuya açık ateş edilerek infaz edildiği iddia edildi. Asya medyası, idam cezasına çarptırılan şahsın 50 yaşında ‘Ergenlik çağında olduğu ve Çinli iş ortaklarıyla kapatılan sınırı geçerek kaçakçılık yaptığı belirtildi.

SINIR KORUYUCULARINI DENETLEMEK İÇİN ÖZEL BİRİM KURULDU

Kuzey Kore yönetiminin sınır muhafızlarını kontrol etmek ve kaçakçılık yapmamalarını sağlamak için özel birimler görevlendirdiği belirtildi.

Kuzey Kore resmi olarak ülkede koronavirüs vakası olmadığını iddia ederken, Kim Jong-un rejimi ‘ultra yüksek düzeyde acil karantina önlemleri’ başlattı ve sınırdaki memurlara Çin sınırındaki davetsiz misafirleri vurmalarını emretti.

“1 KİLOMETREDEN FAZLA VUR”

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, koronavirüse (Covid-19) karşı önlem olarak ülkesinin Çin ile sınırındaki muhafızlara gerçek mermilerin dağıtılmasını ve gardiyanlara gerçek merminin 1 kilometreden fazla mesafeden ateş edilmesini emretti. Kim Jong-un’un Çin ile ülkesinin sınırlarında. İddiaya göre mermi teslimatını emretti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu