Güncel Haberler

Boğaziçi Üniversitesi önündeki gösterilere ilişkin 14 kişi daha gözaltına alındı

Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü Emniyet Şube Müdürlüğü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü ana girişi önünde bulunan ekiplerin “2911 sayılı Kanuna muhalefet” ve “sorumlu memura direniş suçları işledikleri belirlendi. “Üniversitemizde kayyum istemiyoruz” başlığı altında basın açıklaması yapan ve protesto yapanlar arasında “Üniversitemizde kayyum istemiyoruz” zanlıları yakalamak için operasyon başlattı.

Söz konusu soruşturma kapsamında şehir genelinde birçok adreste eş zamanlı operasyonlar gerçekleştiren polis ekipleri, gözaltı kararı ile 14 kişiyi yakaladı.

Dün gerçekleştirilen operasyonlarda 22 kişi gözaltına alındı.

Vatan Caddesi’ndeki güvenlik kampüsünde 36 şüphelinin yargılaması devam ediyor.

ORGANİZASYON FAALİYETLERİNDE ŞÜPHELİ GÖRÜLENLERDEN BAZILARI BELİRLENDİ

Operasyon kapsamında gözaltına alınan zanlıların bir kısmının, geçtiğimiz yıllarda sol-sosyalist terör örgütlerinin kırsal yapılarında çalışırken hayatını kaybedenlerin cenaze ve anma programlarına katıldığı, çeşitli sosyal olaylarda yer aldığı belirlendi. Terör örgütlerinin açık alan yapıları tarafından organize edildi.

Ayrıca bazı şüphelilerin terör örgütleri adına pankart asma, yazı yazma, korsan gösterileri gibi yasadışı faaliyetlerde bulundukları ve bazı şüphelilerin halen “terör örgütüne üye olmaktan” yargılanmakta olduğu belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu