Güncel Haberler

Bodrum Belediyesi’nde koronavirüs şoku! Günde 3 personel pozitif çıkıyor

Koronavirüs (Covid-19) salgını da Bodrum Belediyesi’ni vurdu. Uyarılara ve alınan tüm önlemlere rağmen virüs hızla yayılır. Şu ana kadar Bodrum Belediyesi’nin 134 çalışanının Corona virüsü nedeniyle karantina altına alındığı öğrenildi. Aralarında 29 çalışanın virüse yakalandığı ve son günlerde ortalama 3 çalışanın 24 saatte bir Kovid-19 salgınına maruz kaldığı öğrenildi. Son olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun’un testlerinin pozitif çıktığını, bu nedenle Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da önlem amaçlı test sonuçları gelene kadar kendini izole ettiğini açıkladı.

Geçen gün Bodrum Belediye Meclisi’nde konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 134 çalışanın karantina altında olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hükümetin aldığı önlemler bazı kısıtlamalarla geldi. Yerel yönetim olarak halkımızın sağlığı için gerekli bazı önlemleri almamız gerektiğini düşünüyoruz. Belediye bünyesinde bazı önlemler ve önlemler aldık. Sokakta arkadaşlarımız ve polis ekiplerimiz çok çalışıyor. En büyük önlem, kişisel olarak alınan önlemdir. Kamusal önlemler alacak, ancak kişinin kendi sağlığını korumak kendi elindedir. Bodrum’da yaz sezonunda 40-50 vakayla ve şu ana kadar çok düşük ölüm oranlarıyla bir pandemi yaşarken, bu durum Eylül ayı sonunda günde 50 vakaya yükseldi. Bu elbette bilinen vakaların, kendini kötü hissedenlerin ve test yaptıranların sonucudur. Şu anda Bodrum Belediyesi’nde 134 arkadaşımız karantina altında ve 29 arkadaşımıza pozitif teşhis konuldu. Bazıları daha iyi hale geldi. Her gün 2 veya 3 arkadaşımızın olumlu olduğu bilgisini alıyoruz. Belediyemizin bazı birimlerinde tedbirler alıyoruz. Yakın meslektaşlarımdan 2’si olumlu olunca ben de tecrit için ayrıldım. Yaptığım 2 testte negatif çıktı ve çalışmaya başladık. Cumhurbaşkanı yardımcımızın bir arkadaşı Ankara’da test yaptırdı ve pozitif çıktı. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu