Güncel Haberler

Biri FETÖ şüphelisi 3 kişiye suçüstü!

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Pozantı ilçesi Dağdibi mahallesinde oturan HA’nın evinde, NU ve B.Ş.’de uzun namlulu silahlar ve tarihi eserlerin bulunduğunu bildirdi. İle kaçak kazı yapacaklarına dair ihbar aldı. Harekete geçen jandarma ekipleri, Tömsü Yaylası mevkiinde yapılan operasyonda kaçak kazı yapan 3 şüpheliyi yakaladı.

Ekipler, HA’nın kullandığı 3 ev ve uzantıyı araştırdı. Aramalarda 14 adet savunma el bombası, saldırı tipi el bombası, 6 dinamit lokumu, 68 tapa, anti-personel mayın, roketatar eğitim mühimmatı, M262 tüfek bombası, 8 saniyelik fitil, 7,62 milimetre Kalaşnikof saldırı tüfeği, 2 Kalaşnikof tüfek dergisi, 2 top tabanca, 7.65 milimetre tabanca, tarihi eserler dahil 21 ruhsatsız av tüfeği, havalı tüfek, tabanca dürbünü, 12 av tüfeği namlusu, 7 av tüfeği izmariti, toplu silah gövdesi, dedektör, 7.62 mm. 257 mühimmat, 9 milimetre 265 tabanca mühimmatı, 55 plastik tabanca mühimmatı, 46 silah mermisi, 7,62 milimetre 20 Mauser tüfek mühimmatı, 38 av tüfeği fişeği, 69 av kapsülü, 145 plastik tabanca mermisi, 7 adet 1 US $, Zaman 36 nüsha , 125 tarihi eser, tarihi eser heykel, 189 tarihi eser, 22 kağıt para, 10 tarihi eser, bakır / gümüş tepsi, 24 tarihi eser küpü, 5 dağ keçisi boynuzu, 5 gram esrar, 2 cep telefonu, sim kart, hafıza kartlara ve dizüstü bilgisayarlara el konuldu.

fetö şüphelilerinden biri 3 kişiye suçüstü verildi!

EVDEN F SERİSİ DOLAR

Gözaltına alınan 3 şüpheliden HA’nın evi ‘4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet’ suçundan 101 bin 496 TL, 2521 sayılı Kanuna muhalefet suçundan 18 bin 186 TL’ye sevk edildi. idari para cezaları için sivil otorite. Biri F serisi olan Zaman Gazetesi’nin 36 nüshasını evinde ele geçiren HA’ya FETÖ / PDY üyeliğinden işlem başlatıldığı belirtildi.

Şüphelilerin doğa yamacında açtıkları çukur görüntülendi.

fetö şüphelilerinden biri 3 kişiye suçüstü verildi!

Halit Yakut, Pozantı’da uzun yıllardır bu tür olaylara rastlandığını kaydederek, bazılarının ilçenin dağlarında hazine aradığını belirtti. Bu kişilerin genellikle eski sikkeler bulduklarını kaydeden Yakut, “Kanunen yasak ama işlerini bu şekilde yürütenler var. Bir kimse bu işi yasadışı olduğunu bilerek yapıyorsa hiçbir şey söyleyemeyiz. Yapamayız kardeşim. Bir işimiz var ”dedi.

fetö şüphelilerinden biri 3 kişiye suçüstü verildi!

İLÇENİN DOĞASINI YENERLER

Jandarma’nın operasyonunu duyduklarında şaşırmadıklarını belirten İsa Şen, Pozantı’nın geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve dolayısıyla tarihi bir değeri olduğunu söyledi. Bazılarının tarihi eser aradığını söyleyen Şen, “Burada Roma, Bizans ve Yunan yaşadı. Elbette onlardan kalıntılar var. Onları duyuyoruz ama gözlerimizle görmedik. Bu kalıntıları bulmaya çalışanlar var. Ama neyse ki jandarma onları görmezden gelmiyor. Bulguyu devlete teslim etmelidir. Ayrıca tarihi eserleri ararken kayaları kırıp akarsuları açarlar. “İlçemizin doğasını bozuyorlar” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu