Güncel Haberler

Beşiktaş’ta hedef şampiyonluk

Beşiktaş dergisinin Aralık sayısındaki yazısında Çebi, salgın nedeniyle pek çok gelirden mahrum kaldıklarını belirterek, “Göreve geldiğimizde önümüzde olumlu bir tablo yoktu. Ancak doğru planlama ve stratejilerle ekibimizi hak ettiği yerlere getirmek için her türlü çabayı gösterdik. Hayat gibi inişler ve çıkışlar yaşayacağız. Elbette sorunlar olacak ama günün sonunda amacımız şampiyonayı kovalamak. Hem hocamın hem de futbolcularımızın tek amacı bu. Hedefi kaçırmıyoruz. “ifadeleri kullandı.

Kadrolarının ‘pahalı bir oyuncu iyi bir oyuncu’ algısını yok edeceğini belirten Çebi, şunları söyledi:

“Sadece kulübümüz değil, rekabet ettiğimiz seçkin kulüplerimiz de son 20 yılda savurgan tavırlarına son vermedikçe yok olma tehlikesini aşamayacaklar. Beşiktaş’ın gerçek özünden gelen genç oyuncularla kalıcı bir başarıya ulaşmanın peşindeyiz. Pek çok kişinin zihninde yerleşmiş olan “Pahalı oyuncular iyi oyunculardır, düşük ücretler kötüdür” algısını yok edecek bir kadroya sahibiz. Üst üste oynadığımız haftalarda şampiyona yolunda iki önemli rakibimizi yenerek neler yapabileceğimizi gösterdik, şimdi sıra istikrarlı. “

Çebi, kulübün geçmiş dönemlere ilişkin incelemesinin devam ettiğini ve raporu alır almaz kamuoyuna sunacaklarını belirtti.

“Camimizdeki en önemli beklentilerden birinin kulübümüzün 2009-2019 dönemindeki faaliyetlerine ilişkin özel sınav sonuçları olduğunu biliyorum. İlgili şirket soruşturmayı tamamlamak için her türlü çabayı göstermektedir. Ancak, işletmenin büyüklüğü ve ağırlığı ile salgın nedeniyle henüz raporu bize teslim edemediler. Raporu alır almaz denetim kurulumuz ve avukatlarımızla gerekli görüşmeleri yapıp incelemenin sonuçları hakkında kamuoyunu bilgilendireceğiz. Daha önce de belirttiğimiz gibi buradaki amaç kimseyi suçlamak veya şüphelenmek değil, gerçeği ortaya çıkarmaktır. “

Beşiktaş’ı güzel günlerin beklediğini belirten Çebi, “Bir yılda işleri yoluna koymak için pek çok adım attık ama daha fazlasına ihtiyaç var. Kanunlarla bize verilen görev süresi boyunca görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Beşiktaş taraftarlarına karşı tutacağımız bir söz var. Ancak zorlukların üstesinden gelmek için desteğinize de ihtiyacımız var. Bugünden sonra elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. “ifadeleri kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu