Magazin

Berk Oktay’ın uygunsuz görüntülerini ifşa etmişti… Merve Şarapçıoğlu’nun cezası belli oldu

İstanbul 23.Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Merve Şarapçıoğlu, müşteki Berk Oktay ve parti avukatları katıldı. Şikayetçi Berk Oktay, “Şikayetim devam ediyor. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum ”. Oktay’ın avukatı Serdar Öktem de sanığın üst sınırda cezalandırılmasını istedi.

“DUYURUMUM ORTA”

Sanık Merve Şarapçıoğlu, “Ben böyle bir suç işlemedim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben de bir mağdurum. “Dosyadaki delillere göre masum olduğum aşikar.” Şarapçıoğlu’nun son sözünde, “Teşekkür mahkemeye aittir. “Masumiyetim dosyadaki delillerle aşikar” dedi.

Şarapçıoğlu’nun avukatları da müvekkillerinin bu suçu işlemelerine gerek olmadığını belirterek, “Müvekkilimin o sırada internet erişimi yok. Hiçbir kadın ve hiçbir avukat bile bu konuda harekete geçemez. Bu isnat, hayatın olağan akışına aykırıdır. Müvekkilimizin beraatini talep ediyoruz ”.

2 YIL 1 AY CEZA

Mahkeme, sanık Merve Şarapçıoğlu’nu “özel hayattan görüntü ve sesleri ifşa etme” suçunu işlediği kanıtlandığı gerekçesiyle alt sınırdan önce 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Suçun zincirleme işlendiğini düşünen mahkeme, cezayı 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Duruşmalarda iyi halini değerlendiren mahkeme, sanık Şarapçıoğlu’na 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Sanığın cezasını ertelemeyen mahkeme, daha önce hükmün açıklandığı gerekçesiyle İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi’ne tebligat yapılmasına karar verdi.

BERK OKTAY: BU BENİM İSİM DURUMUM

Kararın ardından mahkeme salonu önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Berk Oktay, davayı geri çekmekle tehdit edildiğini belirterek, “Baştan beri bu benim namus davam dedim ve onurumdan asla geri adım atmadım. durum. Tanrıya şükür bugün soyadımın tüm onuru temizlendi. Ben her zaman Türk adaletine güvendim, bu yüzden adalet yerini buldu. Bu dava emsal bir davadır. Herkesin örnek olmasını diliyorum. Kimse böyle şeyleri geride bırakmamalı ve kimse böyle bir şeyi bırakmamalıdır. Adalet yerini bulmuştur ”dedi.

DAVANIN ARKA PLANI

Boşanma davası devam ederken Berk Oktay ve Merve Şarapçıoğlu’nun sosyal medya hesapları hacklendi ve çiftin samimi fotoğrafları sosyal medyaya yayıldı. İlk duruşmada ifade veren sanık Merve Şarapçıoğlu, “Kişisel gmail hesabım ve bu hesaba kayıtlı icloud ve instagram hesaplarım hacklendi. Berk Oktay ve telefonumdaki bazı fotoğraflarım ele geçirildi. Bu fotoğrafları çekenler kişisel Instagram hesabımdan her 5 dakikada bir paylaştı. Söz konusu fotoğraflar hesabımda 4-5 saat boyunca herkese açık kaldı. Özel fotoğraflarım da bu fotoğrafların paylaşıldığı hesaplarda paylaşıldı. Bu davada mağdur olarak bulunmam gerekirken sanık olarak yer almak aklıma veya vicdanıma uymuyor. Suçlamayı reddetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu