Güncel Haberler

Batman Valiliği’nden cinsel istismar olayı açıklaması: Soruşturmada hiçbir kamu görevlisinin adı geçmemektedir

Valilik, ayrılıkçı terör örgütüne yakın bazı medya kuruluşlarının ve sosyal medya platformlarının asker, polis ve köy korucularını tamamen yanlış ve amaçlı bir şekilde olayla ilişkilendirmeye çalıştığını kaydetti.

Valinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Gercüş ilçesinde, mağdurun cinsel istismar olayı hakkında halkı aydınlatmaya ihtiyaç vardı. Batman Cumhuriyet Başsavcılığının 05.12.2020 tarihli basın açıklamasında da belirtildiği üzere titizlikle yürütülen soruşturmada hiçbir kamu görevlisinin adı ne sanık ne de tanık olarak anılmıyor. Durum böyleyken, bölücü terör örgütünü destekleyen bazı medya kuruluşları ve sosyal medya platformları, askerlerimizin, polislerimizin ve köy korucularımızın olaya tamamen yanlış ve amaçlı bir şekilde karıştığını iddia ediyor. Gercüş Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararına rağmen yayına devam eden medya kuruluşları ve bu yalan haberleri sosyal medyada yaymaya çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

KORUMALI

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı bir köyde kız çocuğuna yönelik taciz nedeniyle başlatılan yargı sürecine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müdahale etti.

Bakanlık, Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı bir köyde bir kız çocuğunun taciz edildiği öğrenildi.

Brifingde şunlar kaydedildi:

“Olay tarihinde Batman İl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından yapılan adli tıp çalışmasının ardından çocuğumuz farklı bir ildeki Çocuk Koruma İlk Müdahale Merkezimize yerleştirildi. Kuruluşta kalan çocuğa bakım ve sağlık önlemleri istenmiş ve gerekli mesleki çalışmalara başlanmıştır. İl Müdürlüğü gizlilik kararı çerçevesinde yürütülen yargı sürecine dahil olmuştur. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu