Güncel Haberler

Başsavcılık iddialara yanıt verdi: Gerçeği yansıtmamaktadır

Başsavcılığın yaptığı yazılı açıklamada, olayın doğru olarak kamuoyuna duyurulması için basın açıklamasına ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Mağdurun 11 Kasım’da Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak tecavüze uğradığını ve hamile kaldığını açıkladığı açıklamasında şu kayıtlara geçti:

“Olay, Gercüş ilçe sınırları içerisinde gerçekleştiği için, soruşturma dosyası 17 Kasım 2020 tarihinde Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. İddialar doğrultusunda tüm deliller Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından toplanarak titizlikle değerlendiriliyor / mağdur ve şüphelinin ifadeleri. Soruşturma kapsamındaki şüphelilerden biri olan MA 13 Kasım 2020’de tutuklandı. Gercüş Sulh Ceza Hakimliği’nin 18 Kasım 2020 tarihli kararı ile soruşturma konusu olayla ilgili gizlilik ve yayın kararı alınmış, Bazı medya kuruluşlarının yayınladığı paylaşım ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Açıklamada, şu ana kadar soruşturmada kamu görevlisi olan herhangi bir şüphelinin tespit edilmediği ve soruşturma sürecinin titizlikle devam ettiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu