Güncel Haberler

Başkan yardımcılarına bıçakla saldırmıştı! Flaş detay ortaya çıktı

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalıştığını öğrenen Kenan K. (Karakuş), 16 Aralık günü saat 10: 00’da Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Konacık İlçesi’ne geldi. Kenan K., beraberinde getirdiği bıçakla tartıştığı Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz’a saldırdı. Belediye personelinin müdahalesi ile tartışma çıktı. Arbedede Belediye Başkan Yardımcıları Önder Batmaz, Emel Çakaloğlu ve bir belediye personeli de hafif yaralandı. Olay yerine gelen 3 yaralıya belediye sağlık ekibi gerekli ilk müdahaleyi yaptı. Bodrum Devlet Hastanesine gidip tedavilerini yaptıran Çakaloğlu ve Batmaz, Bodrum Devlet Hastanesine giderek tedavi görerek darp raporu aldı. İki Belediye Başkan Yardımcısı Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade vererek Kenan K. hakkında şikayette bulunurken, olaydan sonra motosikletiyle kaçtı. Kaçarken bıçağını boş bir alana attığını öğrenen Kenan K., bir süre sonra Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne döndü. Kenan K., çağrılan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Kenan K., polisteki eylemlerinin ardından ertesi gün adliyeye sevk edildi. Savcılığa verdiği ifadenin ardından Bodrum Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne götürülen Kenan K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CEZA CEZASI ALMAYIN

6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu kapsamında kapatılan Turgutreis Belediyesi’nde 1 Ocak 2005 tarihinde 2’si başkan yardımcısı olmak üzere 3 kişiyi yaralayan Kenan K., ‘geçici hükümlü’ göreve başladı. Turgutreis Belediyesi’nin 30 Mart 2014 tarihinde tüzel kişiliğinin sona ermesinin ardından Bodrum Belediyesi’nde güvenlik personeli olarak görev yaptığı öğrenildi. Kenan K.’nın pandemi kapsamında ‘şehir dışına çıkmayan personel’ suçundan disiplin soruşturmasına tabi tutulduğu ve 25 Kasım’da Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne mahkum edildiği öğrenildi.

Olay günü Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne geldiği bildirilen Kenan K., görev bildiriminin ardından görüştüğü Belediye Başkanı Ahmet Aras’a rağmen, olsaydı iyileşeceğini belirtti. bir şikayet. Bulunduğu ve saldırıya uğradığı iddia edildi.
Konuyla ilgili Bodrum Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Kenan K.’nın Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz’a bağlı müdürlük birimlerinde görev yapmadığı ve kendisine karşı asılsız suçlamalarda bulunulduğu, dil ve siyasi görüş ne olursa olsun, etik kurallara göre yapılır ”denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu