Güncel Haberler

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’dan Fenerbahçe maçının hakemi Bahattin Şimşek’e tepki

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe’ye karşı 4-1 mağlup olan hakem Bahattin Şimşek’e tepki gösterdi ve 3 kırmızı kart gördü.

GÜMÜŞDAĞ KELİMELERİ

Maalesef hakemin maçtan daha fazla öne çıktığı bir maçtı. Özellikle Gustavo’ya ilk yarıda 12. dakikada verilecek kırmızı kart, VAR’da tecrübeli bir hakem olmasına rağmen, veremeyince oyuncuları psikolojik olarak tamamen üzdü.

Maç boyunca 90 dakika hepimiz Caner isimli oyuncuyu dinliyoruz. Rekoru da biliyoruz. Buna rağmen 90 dakika kart çekemiyor. İrfan Can deyince 2 kelime söyleyince ortaya çıkıyor. Ben böyle düşünüyorum. Elbette, Rafael’e bakıyorsun. Türkiye hepsini görüyor. Önümde ekran var. Rafael buna bile değmez. Buna değmese de neden yaptığını söylüyor, bir kart görüyor. İnanılmaz. Anlayamıyorum. Fenerbahçe ile ilgili değil. Kazanacaksın, yenileceksin. Sadece 11 kişi 4-1 kaybetse. İlk yarı 3-4 maç Türkiye’nin tamamı belli olacak. Adalet olmadığı zaman bu işler bitmez.

Hakem Bahattin Bey maalesef kariyeri bu maçı kazanabilecek bir hakem olmadığını gösteriyor. Biz biliyoruz ki. Ve seyircisiz bir maç. Ezilmişti, kaldıramadı. Hakaret ediyor. Bu lig nasıl böyle bitiyor?

Geçen yılın şampiyonuyuz. Diğer takımların şampiyon takıma direnç göstermesi normaldir. Bazı hakemlerin bu direnci nasıl gösterdiğini anlamak zor. Bahattin Şİmşek’in bu gece uyuyabileceğine inanmıyorum. Biraz vicdanı varsa, biraz Tanrı korkusu ve biraz kişiliği varsa, geceleri uyuyamaz.

Tüm spor hayranları ve yorumcular bunu anlar ve bilir. Raporunu yazacak. İnsanların hoşgörüsüyle oynuyorsunuz. İlginç. Başakşehir tarihinde bu tür maçlar çok çok azdır. Şampiyonaya giderken bile böyle bir sıkıntı yaşamadık. Sessiz kalamayız. Söylemeliyiz. Maç geçiyor, Başakşehir yarıştan kopmayacak. Başakşehir’in tek hedefi şampiyonluk. Dayanmalıyız. Diğer takımın rekabet etmesi gerekiyor. Bu kadar kalitesiz bir hakem verebilir misiniz?

Böylelikle bu lig bu hakemlerle bitmeyecek. Biz sadece başındayız. Yarın bir gün bu olaylar daha büyük yerlere geliyor. Tribünlerden aşağı inip arkadaşlarımı uyardım. Sinir uçları kırıldı. MHK, MHK heyeti, federasyon bunu sorgulamalı. Şimdi bakıyorum, bir basın açıklaması yapacağız. Bu soğukta içeriye 7 adım girmesine izin verilmez. Talimatlar bunu söylüyor. Neden değişmiyor? Bu kadar çok insanın burada donmasına izin verme, yazık! Yönetim kurulu kararı ile 5 dakika içinde değişir. İçeride bir kavga var. Bir kulüp başkanı buraya geldiğinde, hayranları, osuları, otobüsleri var. İnsanlar neden bunlarla yüzleşmeli? Ya arkadaşlar, rahatsızlıklar, üzüntüler ve sıkıntılar çoktur. Ben kimseyi gücendirmek istemiyorum. Kaybettiğim bir maçtan sonra konuşmam. Genellikle herhangi bir sonucu hakeme bağlamam. Ancak oradan bir oyun alıp burada verdiğimde başkan olarak konuşmak zorundayım.

Neyi yanlış gördüğümü başkası görebilir. Hepimiz hakemin rezaletini izledik. Mesele şu ki hakemlerin performansı düşük, bu bu değil. VAR’ın deneyimli hakemi olarak bildiklerimizi çağırıyoruz. Hepimiz görüyoruz, kırmızı kart açık. Rafael buna değmez, çocuk deli, yener. İrfan Can iki kelimeyle dışarı atılıyor. Hepimiz diğer arkadaşı tanıyoruz, ondan kurtulamıyor. Bahattin Şimşek hakem olmayacaktı.

Serdar Tatlı’nın iyi niyetini biliyorum. Bu hakem utanç verici. Bu hakeme ne yapacak? Bu hakemin bu maçtan sonra alacağı nokta… Bir daha maç kazanamayacak. Başakşehir ile ilgili değil. Hiçbir kulübe bu hatayı yapmamalıdır. Fenerbahçe, bu kartlar dışında 4-1 kazananlara saygı duyarım ne olur. Benim sorunum Fenerbahçe değil. Sorun hakemin beceriksizliği, zayıflığı ve baskısıdır. Mümkün mü!

4. hakem beni itti ve ben onu ittim diyor Okan Buruk. Oraya varana kadar eylemleri özetlediğinizde ilginç şeyler. Durum bu değil. Bu lig bizim ligimiz. Bu ekipler bizim ekibimizdir. Hakemlerin seviyesi de açıktır. Hepimiz Bahattin Şimşek’in seviyesini biliyoruz. Biz biliyoruz ki. Bu adam bu hakemi izlediğinde, MHK bunu bir utanç olarak görecek. Ne olacak! Olur. VAR’ın deneyimli bir hakemi vardır. Cüneyt Hoca arıyor ama yapamıyor.

Gözleriz, takip ederiz ve anlatırız. Her birini deneyeceğiz. Başka bir şey denemek zorunda kalırsak deneyeceğiz. Bu haftalarda bu liglerde bu kadar gerginlik olursa bu lig bitmeyecek. “

Sporx

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu