Güncel Haberler

Bartın’da kısıtlamaya uymayan 44 kişiye ceza uygulandı

bartın'da kısıtlamaya uymayan 44 kişi cezalandırıldı

Corona virüs önlemleri kapsamında Cuma akşamı saat 21: 00’de başlayıp Pazartesi sabahı 05: 00’da sona eren sokağa çıkma yasağında, Bartın’daki denetim ve kontroller İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Denetimler sırasında uçak kontrolleri de drone ile yapıldı.
Bartın’ın çeşitli bölgelerinde de kontrol noktaları oluşturulurken, kurallara uymayan 44 kişi sokağa çıkma yasağı ihlaline maruz kaldı.
Konuyla ilgili Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Koronavirüs salgınını halk sağlığı ve kamu düzeni açısından yönetmek, sosyal izolasyonu sağlamak, fiziki korumayı sağlamak amacıyla içinde bulunduğumuz kontrollü sosyal dönemde birçok önlem alınmaktadır. mesafe ve hastalığın yayılmasını kontrol altında tutmak. Bu kapsamda 04.12.2020 Cuma günü 21.00’den 07.12.2020 Pazartesi günü koronavirüs yayılma oranını düşürmek amacıyla sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilimizdeki kolluk kuvvetlerimiz (İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı) 05.00 İlimizde Drone ile alınan tedbirler ve yapılan incelemelerde sokağa çıkma yasağından muaf tutulan vatandaşlarımız haricinde tüm vatandaşlarımız evlerinde tutulmaktadır. Hafta sonu evlerinde kalmayan ve kurallara uymayan kırk dört kişi (44) sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle yargılandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. “ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu