Güncel Haberler

Bakan Soylu ‘Şükür’ diyerek duyurdu: 81 kilometrelik duvar tamamlandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı-İran sınırındaki 81 kilometrelik güvenlik duvarı çalışmasının tamamlandığını açıkladı.

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Teşekkür ederim. Ağrı-İran sınırındaki 81 kilometrelik Güvenlik Duvarı Projesi sona erdi. “ifadeleri kullandı.

Projenin fotoğraflarını da paylaşan Soylu, şunları söyledi:

Bakanlığımız tarafından yürütülen Sinirsel Fiziksel Güvenlik Sistemleri kapsamında Ağrı-İran sınırımızda 81 kilometrelik güvenlik duvarı çalışması bugün tamamlandı. Çok zor coğrafi şartlara rağmen projeyi 2 yılda bu aşamaya getiren Ağrı Valiliğimiz, bu sürece büyük katkı sağlayan TOKİ ve müteahhitleri, projenin uygulanmasında özverili emek veren işçi ve mühendislerimiz; Terör örgütünün tehditlerini ortadan kaldıran güvenlik görevlilerimize minnettarız. “

Türkiye-İran insan kaçakçılığı sınır hattında son yıllarda yaşanan artışı temsil ediyor ve sınır güvenliği ihlalleri tepkilere yol açmıştı. Sınırdaki gece görüş, termal ve sensörlü kameralar sayesinde acil durumlar anında önlenecek. Sınır boyunca güvenlik duvarının yanına yapılan yol ile 24 saat sınır güvenliği kontrol edilecek.

bakan soylu 'allah'a şükür' dedi: 81 kilometrelik duvar tamamlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu