Güncel Haberler

Bakan Soylu: Öyle işlerle karşılaşıyoruz ki, ’ben ne diyeceğim’ diyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bakanlığın bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Soylu, CHP Grup Başkan Yardımcısı Engin Altay’ın Sivas’ta ekonomik nedenlerle intihara teşebbüs eden bir kişiye İl Hijyen Kurulu kararıyla para cezası verildiği haberini göstermesinin ardından söz aldı. Bakan Soylu, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü’nün bu kişiye para cezası uygulamasının insanca olmayacağını duyurduğunu ve söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını hatırlatarak şunları söyledi:

“Bay. Altay bak, bu mecliste bir Gergerlioğlu var. Bu tür yalanlara ve dezenformasyona çokça başvurur. Lütfen, bu tür bir dezenformasyonla deneyimlisiniz. Bak, burası gazetelerin duyulduğu yer olmamalı. Bahsettiğimiz konu bir insan ruhu. Her insanın intiharı hepimize zarar verir. Ama maalesef dünyada oluyor ve Türkiye’de bir şey daha var. Bu gazetelerde bu intiharların nedenlerini yazsa da geri kalanı incinmesin diye söyleyemeyiz. Açıklayamıyoruz ve içimize atıyoruz. Ancak, onu sömüren çok fazla insan var. Hepimiz aile sahibiyiz. Hepimizin başına kötü şeyler gelebilir. Ama geride bıraktıklarımız, en azından kötü amel mirasını ömür boyu yük olarak bırakmayalım. Bunu bu Meclise bırakmayalım. Aynı şey kadın cinayetlerinde de olur. Sana bir aile üyesi olarak söylüyorum. Bir kıza baba olarak söylüyorum. Öyle işlerle karşı karşıyayız ki; İki elimi de bacağıma koyup ‘ne diyeceğim? Ama onu sömürenler, onu o kadar acımasızca kötüye kullanıyor ki buraya geliyoruz. Bizi olayların ne olduğunu resmen açıklamaya zorluyorlar. Burada siyaseti durdurursak ne olur? Ben de yardımını istiyorum. Meclis’ten de yardım istiyorum. Onu kötüye kullananlara karşı birlikte savaşalım, ne olur. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu